Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРОТЯГОМ СІЧНЯ-БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ В РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ СУМЩИНИ ЗАЛУЧЕНО ПОНАД 361 МЛН ГРИВЕНЬ ІНВЕСТИЦІЙ

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, згідно з оперативними даними, протягом січня-березня 2021 року в розвиток агропромислового комплексу та сільських територій Сумщини залучено понад 361 млн гривень інвестицій, що становить 102,2% до відповідного періоду 2020 року

Найбільше інвестицій спрямовано на придбання сільськогосподарської техніки – 312,8 млн гривень та в розвиток інфраструктури аграрного ринку – 29,1 млн гривень.

Як приклад, з метою розширення мережі об’єктів зернової інфраструктури, впровадження новітніх технологій приймання, доробки та зберігання зерна на Сумщині продовжується ІІІ етап будівництва додаткових ємностей елеватора у ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» (Кролевецька міська рада) потужністю 120 тис. тонн. Також приватно-виробничим комерційним підприємством «СТС» продовжується будівництво елеватора потужністю 100 тис. тонн у с. В’язове Конотопського району, введення в дію якого планується в 2021 році.

У галузь тваринництва спрямовано 14 млн гривень інвестицій. У розвиток харчової та переробної галузі області залучено з початку 2021 року 2,6 млн гривень інвестицій, зокрема ТОВ «ЕЛІТ-ОІЛ» Роменського району проводяться роботи з будівництва олійно-екстракційного заводу з переробки олійного насіння потужністю 600 тонн за добу, стан готовності об’єкту – 85%.

Довідково. Інвестиційна діяльність – вирішальний чинник усієї економічної політики держави, від ефективності якої залежить стан виробництва, рівень технічного оснащення підприємств, розв’язання соціальних та екологічних проблем.

Зростання обсягів залучення інвестицій сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції агропромислового комплексу, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів та розвитку сільських територій.