Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗА МОБІЛЬНУ ПАЛІАТИВНУ ДОПОМОГУ ОДНОМУ ПАЦІЄНТУ МЕДИЧНИЙ ЗАКЛАД ОТРИМАЄ ВІД НСЗУ 14 066 ГРН, А ЗА СТАЦІОНАРНУ – 13 129 ГРН

Паліативна допомога – у новій Програмі медичних гарантій: перелік безоплатних послуг. Тариф за паліативну допомогу у 2021 зріс: за мобільну паліативну допомогу одному пацієнту заклад отримає від НСЗУ 14 066 грн, а за стаціонарну – 13 129 грн

Ефективна паліативна допомога – це комплекс медичних, психологічних та соціальних послуг, потрібних не лише пацієнту, а й членам його родини. У Програмі медичних гарантій на цей рік, як і у минулому році, є два пакети послуг – «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям» та «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям».

На сьогодні 736 медичних закладів подали свої пропозиції НСЗУ на надання паліативної допомоги. Зокрема, 613 медзакладів подали пропозиції на паліативну допомогу в стаціонарі. Це майже на 2 сотні більше, ніж у минулому році. 486 закладів подали пропозиції на надання мобільної паліативної допомоги. Це вдвічі більше, ніж минулоріч.

Тариф за паліативну допомогу у цьому році збільшили. За надання мобільної паліативної допомоги одному пацієнту заклад отримає 14 066 грн. Тариф на стаціонарну паліативну допомогу становить 13 129 грн також за одного пацієнта.

НСЗУ оплачує саме медичну складову паліативної допомоги. Згідно з визначенням ВООЗ, медична складова у паліативній допомозі – це симптоматична терапія, полегшення болю та інша допомога. І така допомога спрямована на підтримку чи поліпшення якості життя. 

Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. Він випише направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.

Мобільна паліативна команда має відвідувати пацієнта, або контактувати з ним віддалено не менше, ніж 1 раз на тиждень. Також заклад має забезпечити цілодобовий контактний номер для консультування пацієнтів.

Серед вимог до закладів, які надають паліативну допомогу за договором з НСЗУ - обов’язкове забезпечення кисневої або респіраторної підтримки. За даними ВООЗ, з кожним роком кисневої підтримки потребують різні за віком і станом пацієнти. Серед них – паліативні пацієнти з респіраторними захворюваннями, онкохворі з метастазами в легенях, неврологічні пацієнти, люди з бічним аміотрофічним склерозом, діти з муковісцидозом тощо. 

За матеріалами: https://nszu.gov.ua/novini/paliativna-dopomoga-u-novij-programi-medichnih-garantij-pere-521