Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЛЕОНІД КЛИЗУБ ПРОВІВ НАРАДУ З ГОЛОВАМИ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ

На порядок денний наради при голові Охтирської районної державної адміністрації Леоніду КЛИЗУБУ, що відбулася сьогодні в залі засідань Охтирської районної ради були винесені питання, що потребують вирішення спільними зусиллями Охтирської районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади на місцях

Розпочав нараду Леонід КЛИЗУБ зі знайомства з присутніми. Коротко розповівши про себе та свої завдання на посаді голови Охтирської районної державної адміністрації і пріоритети у роботі та висловив сподівання на плідну співпрацю з усіма учасниками наради.

 Під час наради також звернув увагу на відсутність на ній селищного голови Великописарівської селищної ради Людмили БІРЮКОВОЇ, у зв’язку з тим, що територія вищезазначеної селищної ради єдина, яка перебуває на державному кордоні з Російською Федерацією і питання територіальної оборони повинно перебувати на особистому контролі керівника громади. У зв’язку з цим,  Леонід Григорович дав протокольне доручення апарату Охтирської районної державної адміністрації підготувати відповідні документи про неявку селищного голови на нараду та довести їх до відома голови Сумської обласної державної адміністрації.

Леонід КЛИЗУБ  ознайомив присутніх представників громад з  процедурою отримання державних коштів на будівельні роботи в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Окремо зупинився на превентивних заходах, які будуть застосовуватися для унеможливлення розкрадання бюджетних коштів на місцях.  Не оминув тему й вирішення проблеми з твердими побутовими відходами та надав рекомендації головам об’єднаних громад з цього питання, навівши ряд реальних практичних прикладів. Звернув увагу присутніх на охорону навколишнього середовища безпосередньо на території громад та акцентував увагу на забезпеченні дотримання протиепідемічних заходів під час будь-яких запланованих робіт.

Про стан організації територіальної оборони Охтирського району доповідав військовий комісар Охтирського району Андрій ДУМЧИКОВ. Андрій Анатолійович  довів до відома присутніх інформацію про відповідальних посадових осіб за територіальну оборону та звернувся за допомогою до громад у зв’язку з  проведенням військових навчань, що будуть проводитися на території Охтирського району. Військовий комісар ознайомив присутніх з метою проведення навчань, задачею, потребою в кадрах та наголосив на важливості порозуміння в цьому питанні  представники органів влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання. Андрій ДУМЧИКОВ, звернувся до голів громад щодо посилення роботи задля забезпечення призову громадян на військову службу в Охтирському районі. В обговоренні даного питання прийняв участь заступник голови Охтирської районної ради Юрій СЛАБОСПИЦЬКИЙ.

Вікторія Кас’яненко, виконуюча обов’язки начальника відділу архітектури, інфраструктури та екології – головного архітектора Охтирської районної державної адміністрації доповіла про стан вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами на території Охтирського району в розрізі об’єднаних громад, звернувши увагу на проведену громадами роботу та планами на майбутнє з цього питання. Голова Охтирської міської ради Павло КУЗЬМЕНКО звернув увагу на невідповідність викладеної інформації. Вікторія Анатоліївна проінформувала про невчасне та неповне надання запитуваної інформації громадами.

Про проведення акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою населених пунктів доповідав Олег ЯЦЕНКО, начальник відділу економіки, житлово-комунального господарства та агропромислового розвитку Охтирської районної державної адміністрації, який ознайомив присутніх з проведеною громадами роботою на належному рівні.

Про перебіг захворюваності на COVID-19 доповідала Віра СІТАЛО, начальник відділу молоді, спорту, освіти, культури, туризму та охорони здоров’я Охтирської районної державної адміністрації. В обговоренні даного питання взяв участь голова Охтирської районної ради Сергій КІРІЧКО, який висловив стурбованість щодо кількості заповнених ліжок в лікарнях Охтирського району. Сергій Борисович поінформував присутніх про неякісне дорожнє покриття під’їзду  до лікарні у Великописарівській селищній раді, що ставить під загрозу своєчасне надання медичних послуг  населенню.

Юрій СЛАБОСПИЦЬКИЙ, заступник голови Охтирської районної ради, звернувся до представників громад щодо сприяння депутатському корпусу відповідних рад у прийнятті участі в спортивних змаганнях органів місцевого самоврядування після послаблення карантинних обмежень в Сумській області.

 Керівник апарату Охтирської районної державної адміністрації Лариса ГРИГОРЕЦЬ звернулася до представників громад з питання своєчасного та якісного надання відповідей на листи Охтирської районної державної адміністрації. Щодо неналежного реагування голів громад виступила Ірина ЯЦЕНКО, завідувач сектору з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та інформаційної діяльності апарату Охтирської районної державної адміністрації, яка повідомила присутніх про своєчасність подання заяви на Інтернет-субвенцію на доступ  лише Боромлянською об’єднаною громадою.    

Голова Охтирської районної державної адміністрації Леонід КЛИЗУБ подякував всім присутнім за участь в нараді.