Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЯК ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ НАСЕЛЕННЯ ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНІ ТА ІНШІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Нагадуємо, що з 1 червня 2021 набрав чинності оновлений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 № 362)

Відповідно до нового Порядку, функція  формування направлень та договорів на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації передана Фонду соціального захисту інвалідів.

На виконання  наказу Сумського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів від 29.04.2021 № 17 «Про створення Комісії по проведенню приймання-передачі особових справ осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» та згідно встановленого графіка, 03.06.2021 спеціалістами управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації було передано 128  особових справ осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, на яких були сформовані направлення до 01 червня 2021 року і особи не були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації.

 

З метою забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю чи інші категорії населення проходять наступні кроки:

1. Подають заяву про забезпечення ТЗР з повним пакетом документів (визначеним п. 14 постанови КМУ від 05.04.2012 № 321 (зі змінами)):

- до ЦНАП (центру надання адміністративних послуг);

- до ОСЗН (органів соціального захисту насеелння);

- через електронний кабінет особи з інвалідністю.

2. Ознайомлюють в ОСЗН/ЦНАП із:

- переліком підприємств, до яких можна звернутися з питань забезпечення ТЗР;

- каталогом ТЗР;

- механізмом забезпечення ТЗР та отримання компенсації;

- інформацією щодо сумісності ТЗР;

- інформацією щодо роботи електронного кабінету.

3. Отримують від ФСЗІ (Фонду соціального захисту інвалідів) повідомлення про прийняте рішення та сформоване електронне направлення через ЦНАП, засоби телекомунікаційного зв’язку або через електронний кабінет особи.

4. Звертаються до підприємства, вибраного в кроці 2 із заявою про намір забезпечення особисто або через електронний кабінет.

5. На підприємстві  підбирають ТЗР та формують замовлення для індивідуального засобу реабілітації / анкету для серійного засобу реабілітації.

6. Підписують замовлення / анкету та акт приймання- передачі робіт.

7. Отримують ТЗР, настанову щодо його експлуатації та талон на гарантійний ремонт

Пунктом 5 Порядку передбачено використання електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності (далі – УкрНДІпротезування) відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів  для реалізації можливостей вибору ТЗР особою з інвалідністю. 

Всі інформаційні матеріали з цього питання, в тому числі:

 Електронний каталог-класифікатор технічних засобів реабілітації згідно з ДСТУ 7202:2019 (ISO 9999:2016, NEQ) 

Каталог комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва 

Програма для підбору крісел колісних 

 Методичні рекомендації щодо формування та ведення електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації 

розміщені  на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html

Більш детальну інформацію з цього питання можна отримати за телефоном   м. Охтирка   (05446) 2-52- 89,   м. Тростянець   (05458) 5-13-59, 

смт. Велика Писарівка (05457) 5-17-89.