Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: «Є ДОМОВЛЕНІСТЬ: ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ ЛІЦЕЙ ПОВЕРНЕТЬСЯ В СУМИ»

Про подальшу долю Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України керівник обласної військової адміністрації говорив під час зустрічі із журналістами

«Я розумію батьків, які хочуть, щоб діти навчалися вдома, адже більшість ліцеїстів − жителі Сумської області. Я розумію колектив. Але є позиція вищих органів влади. Це вже не секрет, що ворог завдав значних руйнувань приміщенням ліцею. Ми розуміємо, що є загроза подальших атак, якщо до військового навчального закладу підуть діти. Тому позиція як керівництва Держприкордонслужби, так і Міністерства освіти і науки однозначна: на Сумщині сьогодні небезпечно мати такий навчальний заклад. Саме тому його перевели в іншу область», – наголосив він.

Дмитро Живицький підкреслив, що є домовленість із керівництвом Держприкордонслужби, що після закінчення війни Кадетський корпус повертається в Суми і працюватиме в нас. Ще одна умова – заклад юридично не будуть перереєстровувати з Сум до іншого міста.

Крім того, наступного тижня представники Департаменту освіти Сумської ОВА відправляються, щоб безпосередньо перевірити умови, в яких знаходитимуться наші ліцеїсти, проговорити порядок навчання тощо.

Щодо питання про вивезення і навіть ймовірний «дерибан» закладу, керівник обласної військової адміністрації порекомендував тим, хто має такі факти, звертатися до правоохоронних органів, щоб ці факти були ретельно перевірені.

За матеріалами офіційного веб – сайту Сумської обласної військової адміністрації