Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНУ ВІДВІДАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ З МІГРАЦІЇ

За дорученням керівника Сумської обласної військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО заступник керівника Олег КОВАЛЬ зустрівся із представниками делегації

Як розповів територіальний менеджер МОМ у Дніпрі Йоханнес ФРОМХОЛЬТ, Міжнародна організація з міграції є агентством ООН з питань міграції. Це перший візит делегації на Сумщину. Але нещодавно вони відкрили офіс у Полтаві, це полегшує співпрацю з Сумською областю й дає можливість активізувати поїздки в наш регіон.

«Наша організація, перш за все, фокусується на потребах внутрішньо переміщених осіб, − повідомив він. − Ми надаємо кілька видів допомоги ВПО, включаючи грошову допомогу, психіатричну та психосоціальну підтримку, притулок, водовідведення та гігієну, а також непродовольчі товари тощо. Однією із наших цілей є підтримка внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у місцях компактного проживання ВПО. Це звичайно включає в себе і ремонт таких центрів, і взагалі покращення умов перебування ВПО».

За словами Олега Коваля, на Сумщині проживають 67 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Сумський та Роменський райони прийняли найбільше переселенців.

«На сьогодні в області створене лише одне місце компактного проживання, в якому розміщувались люди з початку повномасштабного вторгнення, але зараз створюються такі центри майже в кожній громаді. Тому ваша допомога потрібна у цьому напрямку», − зазначив посадовець.

Йоханнес Фромхольт зауважив, що Міжнародна організація з міграції має можливість підтримки громад ремонтами будівель та приватних будинків, які постраждали від російської агресії та надання будівельних матеріалів для громад, які знаходяться зараз під обстрілами. Також МОМ підтримує проекти з гігієни, зокрема, розповсюдження гігієнічних наборів та відновлення мереж водопостачання та водовідведення, які постраждали під час воєнних дій.

Олег Коваль зауважив, що обласна військова адміністрація надасть усю необхідну інформацію щодо кількості будівель, які постраждали від бойових дій, в тому числі й тих, які знаходяться зараз під обстрілами.

«Ще одним напрямком нашої допомоги є підготовка до зими, в тому числі забезпечення ВПО та інших вразливих верств населення твердим паливом, зимовим одягом, ковдрами, електричними обігрівачами, генераторами тощо, − говорив Йоханнес Фромхольт. − Ми збираємо потреби від областей зараз, щоб розуміти, скільки всього потрібно закупити».

Про багатоцільову грошову допомогу жителям Сумщини розповіла координаторка проекту грошової допомоги Моніка АГУІЛАР.

«Дія Програми грошової допомоги від МОМ розпочалася ще в травні − із західних областей України. Зараз у нас в пріоритеті Дніпропетровська, Харківська та Сумська області. Перш за все, надаємо допомогу ВПО, які перемістилися менше ніж 30 днів тому. Ці люди будуть в пріоритеті. А потім уже інші види ВПО, а також родини, які проживають в зоні бойових дій або у 15 кілометровій відстані від зони бойових дій тощо, − повідомила Моніка Агуілар. − Планується надавати 2220 грн на людину на місяць упродовж 3 місяців».

Координаторка проекту грошової допомоги пояснила, що для того, щоб зрозуміти, хто саме потребує грошової допомоги в тій чи іншій області, МОМ співпрацює з Департаментами соціального захисту.

«Ми готові надати всю необхідну інформацію, щоб робота на Сумщині була ефективною, − наголосив заступник керівника Сумської ОВА. − Від вас потрібні чіткі критерії, щоб ми розуміли, з якими категоріями ми з вами будемо працювати».

Сторони домовилися про максимально ефективну співпрацю, яка принесе користь жителям Сумщини та ВПО, які найбільше постраждали від війни.

За матеріалами офіційного веб – сайту Сумської обласної військової адміністрації