Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНУ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ ТУРЕЧЧИНИ

У складі делегації – Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької  Республіки в Україні Ягмур Ахмет ГУЛЬДЕРЕ, Перший Секретар Посольства Ількер ОЗСУЕР та координатор Турецької агенції з питань розвитку та співробітництва Джунейт ЕСМЕР

Керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКЬКИЙ подякував Послу Туреччини за те, що відгукнувся на запрошення і, незважаючи на реалії сьогодення, разом з колегами взяв участь в офлайн спілкуванні щодо шляхів відновлення та зміцнення співробітництва.

«Представники машинобудівного кластеру, легкої промисловості, лісової галузі, вищих навчальних закладів озвучили пропозиції, де ми можемо співпрацювати найбільш ефективно. Також ознайомили гостей з масштабами втрат та руйнувань внаслідок збройної агресії рф. З Туреччиною Сумщину пов’язують давні та дружні стосунки і міцні економічні зв’язки», – прокоментував Дмитро Живицький.

За підсумками минулого року зовнішньоторговельний оборот склав 101,2 млн. дол. США. За кілька останніх років даний показник збільшився у 2,5 рази.

Керівник ОВА відзначив, що потенціал для співробітництва є і у сфері машинобудування. Зокрема, для реалізації спільних проєктів із виробництва обладнання для газо- та нафтопереробної галузі, атомної енергетики, хімічної промисловості, залізничного транспорту.

Також цікавить спільна робота у дорожній галузі. А саме, використання турецьких мобільних асфальтних заводів з метою швидкого відновлення наших доріг.

Розглядається і можливість навчання в Туреччині рятувальників ДСНС та медичних працівників.

Обговорили і спільні навчальні програми для студентів, запровадження курсів вивчення турецької мови у Сумах.

«Для підтвердження нашої відкритості, готовності до співпраці і обміну досвідом запропонував створити на Сумщині турецько-український культурний центр. Впевнений, що наші дружні відносини зовсім скоро будуть мати і практичні результати», – підкреслив Дмитро Живицький.

За матеріалами офіційного веб – сайту Сумської обласної військової адміністрації