Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МАЙЖЕ 125 ТИСЯЧ УПАКОВОК ПРЕПАРАТУ «ПАКСЛОВІД» ДОСТАВЛЕНО В РЕГІОНИ

Міністерство охорони здоров’я розподілило на регіони 124 608 упаковок препарату від коронавірусної хвороби «Пакскловід», отримані в якості гуманітарної допомоги

Вказані ліки призначаються у першу чергу пацієнтам із груп ризику, щоб запобігти складному перебігу коронавірусної хвороби. 

«Перед початком традиційного зростання захворюваності на коронавірусну хворобу ми маємо подбати про найбільш вразливі до цього захворювання групи – людей похилого віку та тих, хто має супутні захворювання. Для цього в області вже доставили не лише «Паксловід», а й ще один важливий препарат – «Молнупіравір». Їх пацієнти мають отримувати безоплатно від своїх лікарів», – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО. 

Як і «Паксловід», так і «Молнупіравір» є препаратами прямої дії, що запобігають розмноженню вірусу та знижують ризик важкого перебігу хвороби. Особливість вказаних ліків – таблетована форма, що полегшує прийом. Окрім того, вказані лікарські засоби не вимагають особливих умов до зберігання. 

Розподіл препаратів здійснювався з урахуванням потреб регіонів та відповідно до кількості населення. До прикладу, Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська та Полтавська області отримали близько 6 тисяч упаковок. Близько 5 тисяч упаковок були доставлені на Закарпаття, Львівщину, Рівненщину та Черкащину. 

Нагадаємо, що останній розподіл відбувався у червні, тоді до регіонів поїхали 112 тисяч флаконів. Також на національних складах перебуває близько 75 тисяч флаконів вказаних ліків (близько 3 млн пігулок), які будуть розвезені найближчим часом, відповідно до потреби. 

За матеріалами: https://moz.gov.ua/article/news/majzhe-125-tisjach-upakovok-preparatu-pakslovid-dostavleno-v-regioni