Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЯКІ ПРОЕКТИ РЕАЛІЗОВУЄ ТА ПЛАНУЄ РЕАЛІЗОВУВАТИ МІЖНАРОДНИЙ ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ НА СУМЩИНІ?

За дорученням голови Сумської обласної військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО заступник голови Олег КОВАЛЬ зустрівся делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста

Як повідомила тім-лідер відділу економічної безпеки Міжнародного Комітету Червоного Хреста в м. Полтава Алла СЕВОСТЬЯНОВА, наразі на Сумщині, а саме в Охтирській громаді, наразі розпочалася реалізація проекту щодо компенсації жителям громади витрат на придбання корму для домашньої птиці та великої рогатої худоби в зимовий період. Розмір гранту − 8 тис. грн на одне домогосподарство.

«В Охтирці цю компенсацію надаємо близько 174 домогосподарствам, найближчим часом вони отримають кошти і зможуть закуповувати цей корм, − розповіла вона. − На Сумщині Охтирка є пілотною громадою, де реалізується цей проект. Ми плануємо його розширювати й на інші громади».

Крім того, в рамках іншого сільськогосподарського проекту Червоний Хрест планує видавати полікарбонатні теплиці для багатодітних родин та тих домогосподарств, які приймають внутрішньо переміщених осіб, орієнтовно 100 штук для Сумської області.

Олег Коваль запропонував розширити дію цього проекту й на дитячі будинки сімейного типу. Діти, якими опікується держава, у ДБСТ проживають разом з батьками-вихователями у приватних домогосподарствах й ці теплиці були б вагомою підтримкою для таких родин.

Також говорили про програму підготовки до зими, зокрема, про грошовий грант для одного домогосподарства в сумі 25 тис. грн на відновлення пошкодженого житла, закупівлі твердого палива, буржуйок тощо. На Сумщині за цією програмою зареєстровані 469 родин, найближчим часом люди отримають кошти. Ця програма в роботі й кількість жителів може збільшуватися.

Крім того, міжнародні партнери розповіли про проекти, які можуть бути реалізовані в Сумській області. Зокрема, заступник координатора відділу економічної безпеки Міжнародного Комітету Червоного Хреста в м. Полтава Таня ГАУЛІС говорила про програми допомоги малому, середньому та великому бізнесу, які планують втілювати вже наступного року.

«Дякуємо Міжнародному Комітету Червоного Хреста за всі проекти, які реалізовуються на Сумщині сьогодні. Ми будемо раді співпрацювати з вами і в наступному році й готові надати вам усю необхідну інформацію, щоб допомога Сумщині була конкретною, серйозною і практичною», − підкреслив Олег Коваль.

За матеріалами офіційного веб сайту Сумської обласної військової адміністрації