Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

УВКБ ООН ДОСТАВИЛО 40 НОУТБУКІВ ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ПОТУЖНОСТЕЙ МІСЦЕВИХ УПРАВЛІНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Як повідомив заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олег КОВАЛЬ, ці ноутбуки будуть розподілені між районами області: у Сумський район надійде 9 ноутбуків, у Конотопський та Шосткинський − 8, в Охтирський − 7, у Роменський − 6, і 2 − в Сумську обласну військову адміністрацію. Це допоможе органам соціального захисту покращити роботу, в тому числі й з обліку внутрішньо переміщених осіб

Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм БІЛЛІНГ зазначила, що УВКБ ООН реалізує цей проект ще в трьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій та Полтавській. Крім того, у жовтні УВКБ ООН надало чотири електрогенератори (потужністю 50 та 65 кВт) та три дизельні обігрівачі для обладнання пунктів обігріву в медичних закладах Сумської області.

Під час зустрічі з нагоди вручення ноутбуків представники УВКБ ООН та Олег Коваль говорили про роботу, яку міжнародні партнери проробили в Сумській області, та про плани та перспективи співпраці.

УВКБ ООН розпочало роботу у Сумській області з березня, коли було доставлено гуманітарну допомогу. З того часу, УВКБ ООН передало близько 97 тис. непродовольчих товарів для покращення умов життя 14 300 осіб, які постраждали від конфлікту в Сумській області. Ця гуманітарна допомога включає матраци, ковдри, подушки, рушники, комплекти постільної білизни, сонячні лампи, каністри та гігієнічні набори. У якості негайного реагування на надзвичайні ситуації УВКБ ООН надало брезент дев’яти громадам, які сильно постраждали від обстрілів.

Крім того, з березня міжнародні партнери допомогли приблизно 14500 особам отримати допомогу та облаштувати притулки для близько 3 000 осіб.

У серпні-жовтні УВКБ ООН через свого партнера «Проліска» доставило в Сумську область 800 комплектів екстреного укриття і планує доставити ще 200. Також у жовтні УВКБ ООН допомогло 346 внутрішньо переміщеним особам: подушки, матраци, ковдри, постільну білизну та рушники.

8 вересня УВКБ ООН розширило програму багатоцільової грошової допомоги у Сумській області. У листопаді УВКБ ООН через свого партнера R2P зареєструвало близько 17 000 осіб для участі в цій програмі.

З травня УВКБ ООН через свого партнера R2P здійснює моніторинг захисту та підтримку ВПО через надання правової допомоги в Сумській області. УВКБ ООН через R2P та інших партнерів здійснило близько 169 моніторингових візитів до місць ВПО та надало 1630 юридичних консультацій. З липня УВКБ ООН через Проліску здійснює психосоціальну підтримку та соціальний супровід в області.

«Робота, яку ваші колеги проводять у нас на Сумщині, дуже для нас важлива. Ми задоволені нашою співпрацею на 100% і сподіваємося, попри те, що у них є робота в інших регіонах, Сумщина буде на першому місці», − підкреслив під час зустрічі Олег Коваль.

Також УВКБ ООН продовжуватиме працювати в напрямку відбудови. Кароліна Ліндхольм Біллінг зазначила, що під час поїздки з Полтави до Сум вона бачила наслідки війни на Сумщині.

«Це не просто руйнування будівель, це руйнування людського життя, майбутнього цілих родин. Тож ми раді, що змогли зробити свій маленький внесок і допомогти Сумській області», − наголосила вона.

У планах − цю роботу продовжувати. Через свого партнера Save the Children УВКБ ООН має на меті провести легкий та середній ремонт 1000 пошкоджених будинків у трьох громадах Сумської області. Щоб жителі Сумщини невдовзі змогли повернутися до своїх домівок і відновити своє життя.

За матеріалами офіційного веб сайту Сумської обласної військової адміністрації