Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ Є ЛІДЕРОМ З ОСВОЄННЯ ДЕРЖАВНОЇ СУБВЕНЦІЇ НА НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ

Такою новиною у соцмережі Фейсбук поділився очільник області Микола КЛОЧКО

Про лідерські позиції Сумщини зазначила радник Міністра в Міністерстві освіти і науки України Іванна КОБЕРНІК.

«Як ви всі знаєте, держава (Кабінет міністрів за ініціативою МОН) ще в квітні виділила 1 мільярд гривень на новий освітній простір для Нової початкової школи. Області витратили ці кошти дуже нерівномірно, є лідери, а є відверті аутсайдери, в яких кошти просто лежать на рахунках, замість бути потраченими на покращення умов навчання наймолодших школярів. Бо за роки безгрошів’я місцеві влади розучилися витрачати кошти, – написала Іванна Кобернік у фейсбуці. – Як ви думаєте, яка область є лідером з освоєння державної субвенції на Нову українську школу? Багатий Київ? Благополучні промислові регіони? Ніколи не вгадаєте. Найбільше коштів розподілила і витратила лише одна область – Сумська».

Директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА повідомила: «З державної субвенції нам перепало 25 мільйонів 224,8 тисяч гривень. Загалом наша область вже освоїла 36 мільйонів 430,9 тисяч гривень – це кошти держсубвенції та додаткового співфінансування міст, районів та ОТГ. Вдалося це завдяки тому, що місцеві бюджети пішли назустріч реформі, і органи місцевого самоврядування оперативно виділили додаткові кошти для співфінансування. Область закупила дидактичних матеріалів на суму понад 10 мільйонів гривень; меблів – на таку ж суму; комп’ютерного обладнання – на 5 мільйонів 45 тисяч гривень. Ми почали готуватися до реформи ще з осені минулого року».

Досягнення Сумщини прокоментував голова облдержадміністрації Микола Клочко. «Працюємо на результат проекту Нова українська школа без зайвого піару», – написав він, поділившись новиною у соцмережах.