Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ АКТИВНА ІНФОРМАЦІЙНА РОБОТА ПРОТИ ВИКОРИСТАННЯ НЕЛЕГАЛЬНОЇ ПРАЦІ ДАЄ СВОЇ РЕЗУЛЬТАТИ

Протягом жовтня цього року на підприємствах області вже офіційно працевлаштовано понад 3 000 працівників

З метою легалізації праці, захисту прав працівників та уникнення порушень законодавства з боку роботодавців на Сумщині проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна кампанія. Так лише протягом січня-жовтня 2018 року фахівцями Управління Державної праці у Сумській області проведено понад 1 000 семінарів-нарад, засідань «круглих столів» із представниками місцевого бізнесу, надано 624 письмових та усних роз’яснень щодо дотримання трудового законодавства за зверненнями суб’єктів господарювання.

Здійснено 274 інспекційних відвідування підприємств на території області щодо оформлення трудових відносин. За результатами яких Управлінням Держпраці у Сумській області було встановлено порушення трудового законодавства у 107 роботодавців стосовно 652 працівників, з якими вони не підписали трудовий договір, також без повідомлення Державної фіскальної служби до виконання робіт було допущено 117 осіб.   

Управління Держпраці у Сумській області закликає роботодавців, які використовують найману працю, до офіційного оформлення правовідносин із своїми працівниками. Зокрема повністю задекларованою вона є у разі, коли: роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив органи ДФС про працевлаштування працівника, виплачує заробітну плату працівнику офіційно у повному розмірі, сплачує за свого працівника єдиний соціальний внесок.

Згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення з ним трудових відносин роботодавцям-порушникам доведеться сплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Наразі мова йде про суму в 111 690 гривень за кожного неоформленого працівника.

У той же час громадяни самі мають чітко усвідомлювати, що лише легальна праця гарантує соціальний захист з боку держави: право на гідні безпечні умови праці, на щорічну оплачувану відпустку, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімального рівня.