Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

КЕРІВНИЦТВО МІСОЦПОЛІТИКИ БЕРЕ УЧАСТЬ У 63-Й СЕСІЇ КОМІСІЇ ООН ЗІ СТАНОВИЩА ЖІНОК

З 11 до 22 березня 2019 року українська делегація на чолі з заступником Міністра соціальної політики України Наталією Федорович бере участь у 63-й сесії Комісії ООН зі становища жінок (КСЖ), яка відбувається у штаб-квартирі ООН (м. Нью-Йорк, США)

Пріоритетна тема заходу – „Соціальний захист, доступ до державних послуг та сталої інфраструктури для забезпечення рівності жінок і чоловіків та розширення можливостей дівчат і жінок”.

В рамках 63-і сесії Комісії ООН зі становища жінок, 13 березня відбувся міністерський круглий стіл, присвячений питанню впровадження Пекінської декларації та Платформи дій.

 З часу надання попередньої Національної доповіді про виконання Пекінської декларації у 2013 році Україна зіштовхнулася з важким викликом – незаконною окупацією наших територій та воєнними діями на Сході України, появою нових вразливих груп населення, які потребують спеціальних послуг – внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, жертв тортур та полонених.

 Під час свого виступу заступник Міністра Наталія Федорович поінформувала учасників заходу про те, що незважаючи на виклики, які постали перед Україною, наша держава стала на шлях європейської інтеграції і в країні відбуваються реформи.

Одна із них – реформа децентралізації. Ця реформа спрямована на розширення можливостей для найбільш наближеного до людини інституту влади – місцевому самоврядуванню. Це, у свою чергу, допоможе гнучко брати до уваги потреби та інтереси жінок і чоловіків, дівчат та хлопців, спростить доступ до соціальних послуг, дозволить розвивати інфраструктуру із урахуванням цих потреб.

 В Україні уже утворено 876 об’єднаних територіальних громад. Кошти місцевих бюджетів вперше складають 52% бюджету країни.

 «В нашій країні відбуваються системні зміни у напрямку забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків через інтеграцію гендерних підходів у державну політику у всіх сферах життєдіяльності суспільства, забезпечення функціонування ефективного механізму протидії гендерно зумовленому насильству та торгівлі людьми», - сказала Наталія Федорович.

Надзвичайно важливо показати переваги застосування гендерних підходів територіальним громадам та створити потужну систему протидії домашньому насильству на місцевому рівні.

В Україні триває активний процес підписання місцевими радами Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

У минулому році Урядом затверджено Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Для України важлива реалізація Пекінської платформи дій та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, зокрема, побудова ефективної системи протидії насильству, підтримки вразливих груп жінок і дотримання найкращих інтересів дитини.