Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ОЧІЛЬНИК ОБЛАСТІ ДОРУЧИВ РОЗРОБИТИ ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Таке рішення було прийняте у зв’язку з тим, що компостування рослинних рештків частково здійснюється лише на території Ямпільського та Буринського районів, а у місті Ромни з 2017 року працює єдина в області установка для подрібнення рослинних рештків

Під час засідання колегії облдержадміністрації Микола КЛОЧКО констатував відсутність в області розвиненої інфраструктури у сфері поводження з рослинними рештками, що, на жаль, призводить до негативного впливу на навколишнє середовище, життя та здоров’я людей.

«Сьогодні населення, незважаючи навіть на такі резонансні випадки, як пожежі з людськими жертвами, у переважній більшості продовжує спалювати суху рослинність. А це говорить про те, що цьому питанню не приділяється належна увагу з боку органів місцевого самоврядування», – констатував Микола Клочко та зауважив на відсутності у місцевих екологічних програмах заходів у сфері поводження з відходами рослинного походження.

Тоді як цільовою комплексною програмою у Сумській області передбачено створення потужностей для утилізації та перероблення відходів зеленого господарства населених пунктів. Виконавцем даного заходу визначені виконавчі органи місцевих рад та спеціалізованих підприємств.

Тож за підсумками засідання колегії облдержадміністрації Микола Клочко зазначив, що буде доручено райдержадміністраціям і рекомендовано виконавчим комітетам міських рад, органам місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад розробити заходи щодо розвитку інфраструктури у сфері поводження з відходами рослинного походження та з урахуванням розроблених заходів внести зміни в існуючі місцеві програми поводження з відходами.