Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНА РАЗОМ З УСІЄЮ ДЕРЖАВОЮ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ

Участь у покладанні квітів до Меморіалу партизанської слави в м. Суми взяв заступник голови облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО

«Ця дата увійшла в календар державних свят як символ нескореності духу та волелюбності українського народу у боротьбі з ворогом та прагненні вільно жити на своїй рідній землі, – зазначив Вячеслав Печененко. – У роки Другої світової війни Сумщина стала осередком народного спротиву фашистським загарбникам. Як свідчать дані Сумського обласного архіву, в 11 районах області, особливо в північній її частині, з перших же днів окупації спалахнуло полум’я партизанської боротьби».

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО УГОДИ ПРО КУЛЬТУРНІ МАРШРУТИ

Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ підписав Закон «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути» № 1235-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року

Приєднання до угоди дасть змогу Україні не лише долучатися до культурних маршрутів, а й просувати власні історичні та культурні надбання.

КИРИЛО ТИМОШЕНКО: ОСНОВНА МЕТА «ВЕЛИКОЇ РЕСТАВРАЦІЇ» – ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ЩО ВАЖЛИВО ДЛЯ ДЕРЖАВИ Й ОСОБИСТО ДЛЯ ПРЕЗИДЕНТА

Основна мета програми Президента України «Велика реставрація» – це збереження об’єктів української культурної спадщини, модернізація туристичної інфраструктури країни та знайомство українців з рідною землею. Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило ТИМОШЕНКО під час участі у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура, медіа, туризм»

Він зауважив, що в умовах пандемії COVID-19 та запроваджених у багатьох країнах обмежувальних заходів українці не мали змоги їздити за кордон і захотіли більше дізнатися про Україну, відвідати місцеві туристичні та культурні об’єкти.

НА СУМЩИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ УНІКАЛЬНОЇ КНИГИ «ІМЕНА УКРАЇНИ. 100 МИТЦІВ»

Книгу буде презентовано 11 березня об 11:00 в Конгрес-центрі Сумського державного університету

«Імена України. 100 Митців» (видавництво «Університетська книга», Суми) – унікальне видання, в якому представлено твори кращих митців України від часів Київської Русі до початку ХХІ століття. Робота над книгою тривала майже два роки, до якої були залучені музеї зі всієї України, а також із закордону. Наприкінці 2020 року книгу було видано за підтримки Українського Інституту книги.

В ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ 150 –РІЧЧЯ ВИДАТНОЇ ПОЕТЕСИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Цього дня 150 років тому народилася геніальна поетеса Леся Українка, яка уособлює нестримну геніальність європейки і витончену українську душу. Вона – краса й гордість нації, духовний вождь української інтелігенції

Леся Українка писала вірші впродовж всього свого життя. Перший свій вірш вона написала, маючи всього дев’ять років, останній – у 40 років. Всього вона написала біля 270 віршів (не рахуючи поем і віршованих драматичних творів).

Більше статей...

  1. ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ЄДИНЕ ШИРОКОВІДОМЕ ІМ’Я ЛАРИСИ КОСАЧ
  2. МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ЗАПУСТИЛО САЙТ З НАГОДИ 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПОЕТЕСИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ТА МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЄКТ «ЛЕСЯ УКРАЇНКА: 150 ІМЕН»
  3. ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ЧЕЛЕНДЖУ НА КРАЩОГО ДЕКЛАМАТОРА ВІРШІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
  4. У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВИЗНАЧЕНІ 10 КРАЩИХ БЕЗПЕЧНИХ ТУРИСТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
  5. ДО 30-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ НА СУМЩИНІ ПЛАНУЮТЬ ВСТАНОВИТИ НАЙБІЛЬШИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР
  6. НАУКОВЦІВ І КРАЄЗНАВЦІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ ІМЕНІ ОЛЕНИ ТЕЛІГИ ТА ОЛЕГА ОЛЬЖИЧА
  7. ВАСИЛЬ ХОМА: САДИБА ХАРИТОНЕНКА МАЄ СТАТИ КУЛЬТУРНОЮ ПЕРЛИНОЮ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  8. ПРЕЗИДЕНТ: 150-РІЧЧЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ – ЧУДОВА НАГОДА АКТУАЛІЗУВАТИ ТВОРЧІСТЬ ВИДАТНОЇ ПОЕТЕСИ
  9. ТРОСТЯНЕЦЬКА ГРОМАДА СТВОРЮЄ ЦЕНТР КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ
  10. ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО: «ЯКЩО ГРОМАДИ ЗАКРИВАТИМУТЬ ОЧІ НА КУЛЬТУРУ, МИ БУДЕМО ПРОТИ…»