Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ ЛЕГЕНДА УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНОГО ТА ЕСТРАДНОГО СПІВУ АНАТОЛІЙ МОКРЕНКО. СУМЩИНА ГЛИБОКО СУМУЄ

Облдержадміністрація висловлює щирі співчуття рідним померлого

Анатолій Мокренко – народний артист СРСР, Народний артист України, син славної Сумщини. Талант від Бога з ліричною душею, народжений співати. Перший виконавець пісні «Два кольори».

Народився Анатолій Мокренко в робітничій родині в с. Терни Недригайлівського району на Сумщині. Був викладачем, професором національної музичної академії імені П. І. Чайковського, солістом Національної опери України імені Тараса Шевченка, генеральним директором Національної опери України. Наш талановитий земляк знімався у телефільмі «Люція ді Ламмермур» (1980), кінофільмах «Тигролови», «Чорна рада», «Поет і княжна», «Богдан Хмельницький» та інших.

Нагороджений Орденом Дружби народів, Орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня та багатьма іншими відзнаками України та інших держав. Лауреат Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка.

У своєму рідному селі Терни Анатолій Мокренко щорічно проводив регіональний фестиваль хорового співу серед дитячих колективів «Співаймо разом!». Завдяки Анатолію Юрійовичу цей фестиваль став візитівкою не лише Недригайлівського району, а й усієї Сумщини.

«Він, як той жилавий і міцний берест, стояв довго на пружних вітрах. Він жив, як – співав, а співав, як – жив. І вітер ніколи не збивав його з ніг і не забивав його голосу!», – написав про Анатолія Мокренка президент «Фонду сприяння ініціативам газети «День», наш земляк  Микола ГРИЦЕНКО.

Облдержадміністрація, щоб увіковічнити пам'ять легендарного земляка, на сесії обласної ради ініціюватиме надання Обласній літературно-краєзнавчо-мистецькій премії імені Анатолія Мокренка.

Крім того, облдержадміністрація Тернівській селищній раді запропонує розглянути питання щодо перейменування рідної вулиці Анатолія Мокренка на його честь.

Обласний фестиваль «Співаймо разом», який проходить у смт. Терни Недригайлівського району, також пропонується назвати іменем Анатолія Мокренка.