Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА ОХТИРЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ ПОЖЕЖНИКІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ, ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Голова райдержадміністрації Анатолій Коваль взяв участь у відкритті пам'ятного знака ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції в місті Охтирка.

Звертаючись до присутніх Анатолій Коваль наголосив, що в цей день вшановуємо ліквідаторів аварії які жертвуючи не лише власним здоров'ям, але і своїм життям зупинили атомну стихію. Тільки в Охтирському районі їх проживає 200 осіб та висловив подяку всім рятівникам країни.

Довідково.

З метою привернення уваги суспільства до вирішення проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня оголошено Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф 

26 квітня 1986 відбулося руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Воно мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і постраждалих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі сотень людей. Офіційно тільки 134 людини перенесли променеву хворобу тій чи іншій ступеня тяжкості, більше 115 тис. людей з 30-кілометрової зони було евакуйовано.

Міжнародна група, до складу якої увійшли понад 100 вчених, дійшла висновку, що загальна кількість людей, загиблих в результаті аварії або можуть загинути в майбутньому, становить близько 4000 осіб. Додамо 2000 ліквідаторів, які брали участь у роботах з 1986 до 1987 року, 116 000 евакуйованих осіб та 270 тисяч жителів забруднених територій. Для ліквідації наслідків були мобілізовані значні ресурси, більше 600 тис. людей брали участь у ліквідації наслідків аварії.

В 2012 році, відбулася значна подія для всієї країни - нарешті було розпочато монтаж арки Нового безпечного укриття над четвертим енергоблоком. Планується, що ці роботи будуть завершені в жовтні 2015 року.