Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

УРЯД СХВАЛИВ КОНЦЕПЦІЮ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ ПРОМИСЛІВ

Документ вперше розглядає народні художні промисли як сектор креативних індустрій. Ця сфера не тільки має значну культурну цінність, а й потужний економічний потенціал.

«Народні художні промисли – наш унікальний код нації. Ми маємо розвивати народні промисли, як потужну складову креативних індустрій, як з огляду ідентичності, так і економічного потенціалу. Адже народні художні промисли є відображенням української історії, яку ми маємо передавати нащадкам», - зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

 Серед цілей програми — розкриття економічного потенціалу сектору, збереження та передача художніх технік виготовлення виробів, стимулювання підприємництва в народних промислах. Це стане можливим завдяки вдосконаленню нормативно-правової бази, створенню реєстру майстрів та маркуванню виробів. Крім того, для популяризації народних художніх промислів будуть проведені фестивалі, ярмарки, конференції, а також тренінги й курси з підприємництва для майстрів. Йдеться також і про розширення механізмів грантової підтримки майстрів та проведення інформаційно-просвітницьких кампаній.


 за матеріалами 

https://www.facebook.com/MKIPUkraine/posts/3458446370947189?__cft__[0]=AZVrhhaWcVZzei9YpdaEDAq1A1iHJyOxqrnZNnDFUYtUa8RsJ5MNsWsAgeRgEVFqyLaLVHWgZva1DehgNbC8GhnyJ086SiJnNqsEtUVYbOexWVLPRQAZP1llSeTYfViaOfgC83AVhxRzDA4gySLNbBEloALGY_xKjNwo4XUs7o7QI01s_BK9a7Fi3sU6gBs_L0xwkbbjvJ3nenVa6hbVfEEs7dilOQVP7f_42DaXQpPG-w&__tn__=%2CO*F