Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ХРЕЩЕННЯ РУСІ ЯК СИМВОЛ ДЕРЖАВНОСТІ ТА СОБОРНОСТІ

На Сумщині проходять заходи, присвячені 1025-річчю хрещення Київської Русі

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ ставить завдання відзначити ювілей хрещення Київської Русі в усіх населених пунктах держави як велику об’єднавчу подію. Адже по своїй суті християнство – колосальної ваги цивілізаційний проект. Тому головним завданням бібліотечних закладів області є висвітлення історії хрещення Русі, показ і документальне підтвердження його значення для подальшого розвитку держави», – наголосила у «прямому ефірі» обласного радіо завідуюча відділом періодичних видань Сумської обласної універсальної бібліотеки Валентина КАЛЬЧЕНКО.

 

«Християнство змінило обличчя Київської Русі: як у духовному, так і в політичному аспектах. Воно відкрило двері для кардинальних змін в усіх галузях життя держави, сприяло духовно-культурному поступу суспільства, розвитку писемності, літератури, мистецтва, монументального будівництва», – зазначила фахівець.

На думку бібліотечного працівника, з прийняттям християнства Київська Русь увійшла до кола країн європейської цивілізації, стала складовою її інтелектуального і духовного надбання, рівноправним, визнаним суб’єктом міжнародних дипломатичних відносин.

«До святкування ювілею хрещення Русі в бібліотечних закладах області організовано виставки богословської та історичної літератури, періодичних видань, години духовності, слайд-лекції, перегляд фільмів, вечори православної поезії та екскурсії культовими місцями», – повідомила Валентина Кальченко.