Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ОХТИРЩИНА ВІДЗНАЧИЛА 70-Й РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ РАЙОНУ ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

На Кургані Бойової Слави проведено мітинг, присвячений 70-й річниці визволення Охтирщини від німецько-фашистських загарбників та перепоховання останків п’яти радянських солдат, загиблих у боях при визволенні Охтирського району 1943 року.

Мітинг відкрив голова Охтирської районної державної адміністрації Анатолій Коваль. У своєму слові закликав присутніх завжди з глибокою шаною пам’ятати про мужність та героїзм славних воїнів-переможців у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні.

Пошуковим загоном «Пам’ять» під керівництвом Анатолія Чернишкіна знайдено останки п’яти невідомих радянських воїнів, котрі загинули в 1943 року, визволяючи район від німецьких загарбників. «На превеликий жаль імена радянських воїнів не вдалося встановити», - розповів керівник загону.

У рамках заходів було передано Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава воїнам-визволителям України» від Охтирського району до міста Охтирка.

По закінченню мітингу у військовій частині 2276 відбувся святковий вогник для ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За свідченнями істориків бої на Охтирському напрямі, які розгорнулися в серпні 1943 року, були частиною кінцевого етапу Курської битви. Звільняли Охтирщину війська Воронезького фронту під командуванням генерала Ватутіна. На напрямі Грайворон-Охтирка наступала 27 армія під командуванням генерал-лейтенанта Трофименка С. Г. За час війни загинуло 11285 та пропало безвісті 5238 охтирчан, 476 мешканців Охтирки та 1384 чоловік з сіл були вивезені на роботи до Німеччини. Понад 4 тисячі мирного населення та військовополонених розстріляли і повісили.