Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

«ЯК КОВТОК СВІЖОГО ПОВІТРЯ»

Так називається пересувна виставка, яка присвячується жертвам націонал-соціалізму зі Східної Європи  у програмі «Місце зустрічі: Діалог». Її презентація відбулася сьогодні в Охтирській районній центральній бібліотеці

У заході взяли участь керівники району – тимчасово виконуючий обов’язки голови Охтирської районної державної адміністрації Наталія Окрайченко, заступник голови районної ради Василь Шевченко та голова районної ради ветеранів Тамара Кучеренко.

Відкрила виставку на правах організатора директор КЗ «Охтирська РЦБС» Ольга Андоленко: «Фотографії та історії людей Східної Європи, які пройшли війну та були жертвами нацистського націонал-соціалізму, представлені на стендах виставки. Історії, котрі висвітлюють життя полонених концтаборів, тих, хто працював на примусових роботах у Німеччині, постраждалих з окупованих нацистами територій».

Сьогоднішня виставка також передбачала презентацію альбомів членів цільової групи (остарбайтери, в’язні концтаборів) проекту.

Про мужність та хоробрість людей, що пережили страшні роки Другої світової війни, про священний обов’язок сучасників зберегти в пам’яті ці сторінки історії говорили  й представники делегації Охтирського району.

У день відкриття виставки з її роботами знайомилися учні Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 та учні ДНЗ «Охтирський центр ПТО», а також рідні остарбайтерів, соціальні працівники та користувачі бібліотеки.

Довідково. Захід відбувся в рамках проекту «Врятувати від забуття» за фінансової підтримки німецького фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.».