Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА ОХТИРЩИНІ ВІДБУЛОСЯ СВЯТО ГУМОРУ ТА САТИРИ!

13-14 вересня 2013 року на Охтирщині відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців та авторів гумору і сатири, фольклорного мистецтва «Грунські усмішки» імені Остапа Вишні.

«Його метою є популяризації сучасного мистецтва, пропаганди кращих зразків сатири і гумору, виявлення і підтримки обдарованих авторів у розмовному, вокальному та фольклорному жанрах, підсилення впливу професійного українського мистецтва в естетичному вихованні населення, популяризації творів Остапа Вишні», - розповів голова Охтирської райдержадміністрації Анатолій Коваль у ході урочистого відкриття фестивалю.

На свято приїхали виконавці сатири і гумору, фольклорні колективи з Сумської, Луганської, Вінницької, Київської, Полтавської та Черкаської областей.

Розпочалися фестивальні заходи урочистим відкриттям біля погруддя Остапа Вишня в с. Грунь. Учасників та гостей фестивалю привітали Коваль А.І., голова Охтирської районної державної адміністрації, Кірічко С.Б., голова Охтирської районної ради, Герасимов В.В., президент творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва», Маляренко В.О., Грунський сільський голова.

До погруддя Остапа Вишні покладено квіти. Учасники фестивалю та гості відвідали музей Остапа Вишні. У Грунській ЗОШ І-ІІІ ступенів, де проходила конкурсна програма, працівниками Грунської бібліотеки-філії оформлено виставку «Ніколи не сміявся без любові».

Конкурсна програма тривала два дні – перший день – на батьківщині Остапа Вишні в селі Грунь, наступного дня конкурсанти представляли свою програму на сцені Охтирського районного будинку культури.

У суботу біля районного будинку культури розгорнувся театралізований ярмарок, на якому були широко представлені овочеві композиції, вироби народних майстрів, страви української кухні. Супроводжувався ярмарок веселими піснями, дотепними жартами. Ярмаркові майданчики підготували працівники культури Грунської, Куземинської, В’язівської, Чупахівської, Височанської, Олешнянської, Довжицької сільських рад.

У фойє районного будинку культури було оформлено книжкову виставку «Великий сміхотворець», яку підготували працівники районної центральної бібліотеки. На виставці було представлено також особисті речі Остапа Вишні, які зберігаються в Грунському народному музеї Остапа Вишні.

Закінчилися фестивальні заходи гала-концертом «Посмішка всім до лиця» та нагородженням переможців фестивалю. Переможцям вручено спеціальні дипломи та подарунки.

Image ImageImage