Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ТЕАТРАЛЬНА ПРЕМ’ЄРА

Напередодні міжнародного Дня театру народний драматичний театр КЗ «Охтирський районний будинок культури»  представив глядачам виставу за п’єсою іспанського поета і драматурга Алехандро Касона «Дерева помирають стоячи»

Театр –це геніальне творіння людської думки, дивовижний світ ілюзій і фантазій, сміху і сліз, любові й ненависті, драми і комедії людського буття. Усім відомий вислів Уільяма Шекспіра: «Весь світ – театр, а люди 

в ньому – актори…» коротко і якнайповніше характеризує зв’язок театру з реальним життям.

Драма з елементами комедії, основний сюжет, якої переніс глядача в сучасну Іспанію. Двадцять років Бабуся жила очікуванням дива, очікуванням єдиного онука, якому вона присвятила все своє життя. Але коли він, нарешті, приходить, вона виганяє його. Чому це сталось? Що підштовхнуло її на цей вчинок? Може, короткочасне знайомство з Директором чарівного агентства "добрих справ" і його уявною дружиною? А може, вона зрозуміла просту і одночасно складну істину: близькі люди - це люди, які по-справжньому роблять твоє життя наповненим, а не ті, вигадані створення, які іноді не варті твоєї любові.

Невипадково головним елементом в оформленні вистави «Дерева вмирають стоячи» стало вікно, в яке заглядає гілка старого палісандру. Це дерево пов’язано з найкращими спогадами Бабусі, а також символ того, що під ударами долі дерева не згинаються. Дерева помирають стоячи.

Постановку вистави здійснив Віталій Трикоз. Це вже друга робота Віталія Трикоза в якості режисера, дебютом в народному драматичному театрі КЗ «Охтирський РБК» була комедія «Фараони».

Віталій Трикоз продовжив традицію поєднання режисерської роботи з акторською грою. Маурісіо в його виконанні сподобався охтирським глядачам, як і вистава в цілому.

         Теплими оплесками нагородили глядачі гру самодіяльних акторів Інни Гончаренко, Валентини Хлєбнікової, Тетяни Анісімової, Марини Підопригори, Валерії Дульської, Олесі Туліки, Юрія Гетьмана, Олександра Коркішка, Івана Ляхова.

Прем’єра відбулася під гучні оплески переповненої глядацької зали та вигуки «Браво» від вдячних глядачів. А це, мабуть, і є сама висока оцінка творчості народного самодіяльного драматичного театру К З «Охтирський РБК» на чолі з режисером Віталієм Трикозом. То ж бажаємо колективу нових яскравих постановок, творчих злетів на мистецькому олімпі!

Матеріали надано КЗ «Охтирський районний будинок культури»