Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

«РОДОВІД» ВТРЕТЄ ЗУСТРІВ ГОСТЕЙ ТА ДРУЗІВ (2)

Вихідними у селі Куземин у підніжжя Замкової гори вже втретє відбулося районне культурно –мистецьке свято «Родовід», присвячене року культурної спадщини, 80-річчю утворення Сумської області та 95-річчю Охтирського району

В рамках свята з 20 по 22 вересня на Замковій горі проходив пленер художників за участі художників – членів Спілки художників України та студентів Сумського Вищщого училища культури і мистецтв імені Д.Бортнянського.

Розпочалося свято урочистою ходою колективів художньої самодіяльності  -учасників заходу, які вишикувалися на пагорбі перед сценою на співочому полі та виконали відому пісню Кушнірова «Охтирщина». А на сцені з’явилися учасники дізайн-студії «АРТ еЛь Мода» Сумського центру позашкільної освіти та роботи з обдарованою молоддю (директор Л.В.Тихенко) з театралізацією «Колодязь історії» та «Гетьманщина» (керівник Лариса Валєєва).

Урочистості розпочав голова райдержадміністрації Віталій Супрун та взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Окрайченко, голова Грунської сільської ради Олександр Кудлай, заслужений працівник культури України, член колегії управління культури облдержадміністрації, директор Сумського Вищого училища культури та мистецтв Надія Гринь, керівник дизайн –студії «АРТ Ель Мода» Лариса Валєєва, ідейний  натхненник свята Микола Любченко, заслужена артистка України Ірина Стиць (м. Чернівці), заслужений діяч естрадного мистецтва Нестор Мартинець (Івано –Франківськ), Заслужений артист естрадного мистецтва України Володимир Ладивір (м. Миргород), начальник відділу культури, туризму молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Шаталова, які традиційно висадили кущі на калиновій алеї.

        

22 вересня – День партизанської слави України. Право покласти корзину квітів до погруддя партизана – уродженця с. Куземин Сергія Сука було надано молодим жителям Грунської сільської ради - Світлані Пірятинець і Роману Москаленко. 

Продовжилося свято чудовим концертом за участю кращих колективів Охтирщини, Сумщини та гостей з Буковини, Прикарпаття і Полтавщини. В селі Куземин на зеленій садибі на гостей з дарунками від щедрої землі чекала Наталія Сердюк, яка знайомила гостей з автентичною сушнею для фруктів, пряниками –панянками та іншим.

Бажаючи пройшли пішохідною екскурсією на Замкову гору і були вражені мальовничими куземинськими краєвидами та цікавою розповіддю екскурсовода – бібліотекаря Куземинської –бібліотеки –філії КЗ «Грунська публічна бібліотека» Оксани Філатової.

Окрасою і оберегом свята стала виставка ікон відомого майстра-рестовратора Євгена Салівона. Мальовничі виставки декоративно –прикладного мистецтва, ярмаркові двори, садиби з різноманіттям українських страв, кафе «Принада» та «На снопах», «Слобожанські забави» та катання на бричці, чудовий відпочинок і неперевершені чудові враження від дійства на древній куземинській землі надовго запам’ятаються всім присутнім на святі «Родовід», що пройшов за підтримки управління молоді та сорту облдержадміністрації (начальник Д. Лантушенко), Охтирської районної державної адміністрації, Охтирської районної ради,  Грунської сільської ради, Чернеччинської сільської ради, керівників підприємств і організацій: Пелипенка Р.В., Бовдора О.В., Сугака В.В., Гончаренко В.Я, Римаря Ю.В., Виноградського В., Куща В.О., ПСП «Грунське» (директор Сіверюк Г.О.), Пушкелі Н.Д., родині Кулик, Кущ Т.Г. та всім, хто долучився до організації і проведення цього чудового свята.