Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ІВАН БОРШОШ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІСЦЕВОМУ ТЕЛЕПРОЕКТІ «СВІДОМІ»

Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош взяв участь у підготовці чергової телепередачі проекту «Свідомі» одного з місцевих каналів Сумщини, що стосувалася національно-патріотичного виховання, осіннього призову на строкову військову службу та забезпечення оборони прикордонної території області

«Сумська область жодного разу не зривала призов на строкову службу. Проте є недопрацювання з боку правоохоронних органів, адже на сьогодні у розшуку знаходиться близько 10 тис осіб призивного віку, а  план становить – 550, тобто є колосальний резерв для забезпечення виконання плану», – зазначив Іван Боршош.

Він черговий раз наголосив, що строкова служба є гарною школою життя для хлопців та нагадав і молоді, і їхнім батькам: «Законодавством України заборонено залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей. Наразі там несуть службу військові за контрактом».

Під час запису телепрограми велику увагу зосередили на національно-патріотичному вихованні молоді, що має здійснюватися на всіх етапах навчання, адже найважливішою громадянською рисою кожного є сформованість національної свідомості.

Довідково. Наразі на Сумщині активно працюють два центри національно-патріотичного виховання – у Конотопському аграрному ліцеї та на базі ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ». Також набирають обертів у роботі з цього напрямку або вже створюються аналогічні центри на базі Глухівського, Роменського, Хотінського та Шосткинського училищ.