Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПНЕВМОНІЇ

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини чи у себе.

ЯК НЕ МОЖНА ЛІКУВАТИ ГРИП

При ГРЗ ускладнюється функція отримання кисню організмом, що може призвести навіть до смерті

І це явище далеко не виняткове. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від ГРЗ помирає близько 2,6 мільйонів дітей. Причина – несвоєчасне чи неправильне лікування. Як запобігти негативним наслідкам – читайте далі.

МОЗ: ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРИПУ

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався. У цей період значно зростає ризик заразитися. Які симптоми вимагають госпіталізації та як не захворіти на грип – у порадах від Міністерства охорони здоров’я

За даними Центру грипу та ГРВІ МОЗ України на третьому тижні жовтня захворіло понад 140 тисяч осіб. Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в лікарні діти до 14 років. 

СІЛЬСЬКІ ЛІКАРІ ОТРИМАЮТЬ СТИМУЛЮЮЧУ ОПЛАТУ ПРАЦІ-ПРЕЗИДЕНТ

Парламент підтримав президентський законопроект "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" 

Йдеться про можливості для забезпечення якісної первинної медичної допомоги на селі, а сільські лікарі отримають стимулюючу оплату праці. Закон вже має фінансовий ресурс і необхідно забезпечити, щоб люди на селі вже цього року відчули реальні зміни на краще. 

НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ВДОМА ДЛЯ ДІТЕЙ

Підвищення температури Як діяти?

• підтримувати в приміщенні оптимальні параметри вологості (50-70%) і температури повітря (18 °С);

 • постійно активно напувати дитину чим завгодно, але ідеально — розчинами для пероральної регідратації. Температура напою орієнтовно має дорівнювати температурі тіла;