Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ХВОРОБУ І ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відповідаємо на найбільш поширені питання про кір. 

НАЙГОЛОВНІШЕ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

Поліомієліт - це небезпечне інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус, що уражає нервову систему та часто  призводить до паралічу, від якого жертви страждають усе життя. 5-10% з тих, що захворіли, помирають через ураження дихальних м’язів.

Колись поліомієліт найчастіше спостерігався серед дітей 2-3 літнього віку. У зв'язку з цим захворювання довгий час вважалося дитячим. Тільки пізніше медики стали фіксувати поліомієліт у школярів та молодих людей. Заразитися поліомієлітом можна навіть у зрілому віці,  і тоді перебіг хвороби більш важкий.

РУХОВА АКТИВНІСТЬ І ЗДОРОВ’Я

Рухова і фізична активність є винятково важливим, фундамен­тальним чинником формування, збереження, зміцнення здоров’я та розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці. Завдяки здатності організму до саморегуляції відбувається його адаптація до змін зовнішнього середовища, організм стає стійкішим і життєздатнішим.

Під час фізичних вправ в організмі людини спрацьовують певні механізми, в результаті дії яких посилюються функції не тільки м’язів, але й дихальної, серцево-судинної, нервової та травної систем.

МЕНІНГОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКА (ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ)

Менінгіт це запальний процес, що вражає оболонки спинного та головного мозку

Може протікати як самостійне захворювання або бути ускладненням інших патологічних процесів. Перебіг хвороби завжди важкий і може призвести до летального результату.

“ДОСТУПНІ ЛІКИ” У 2018 РОЦІ ДІЯТИМУТЬ ЩЕ ДЛЯ 3 НАПРЯМКІВ ЗАХВОРЮВАНЬ

Мова йде про ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності

Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Мільйони українців по всій країні вже скористалися програмою та отримали життєво необхідні ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.