Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ СТАРТУВАЛО ШИРОКОМАСШТАБНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ STEPS ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКІВ РОЗВИТКУ НЕІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Таке дослідження дозволяє оцінити загальний стан здоров’я учасників по декількох показниках та визначити, які несприятливі фактори впливають на здоров’я

Дослідження STEPS проводиться на Сумщині, як і в усіх областях України. Перелік населених пунктів, де буде проводитись дослідження наведено у таблиці.

Вибірка дослідження включає доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників – 7 700 осіб. Учасники дослідження (респонденти) обираються випадковим чином. Участь у дослідженні є добровільною. Інформація, яку надають респонденти, є повністю конфіденційною та буде використана лише з дослідницькою метою. До проведення дослідження залучені професійні інтерв’юери, які пройшли спеціальне навчання.

Це дослідження складається з трьох кроків: інтерв’ю учасників з метою виявлення факторів поведінкового ризику та історії здоров’я, пов’язаної з неінфекційними захворюваннями; вимірювання зросту та ваги, окружності талії та стегон, артеріального тиску і частоти серцевих скорочень; вимірювання біохімічних показників здоров’я (глюкози і ліпідів в крові швидкими тестами, рівень натрію, креатиніну, калію та йоду в сечі).

Дослідження надає можливість отримати такі репрезентативні національні дані, які можна буде порівнювати з міжнародними: поточний рівень вживання алкоголю та тютюну; поточний рівень споживання овочів і фруктів; рівень споживання солі; рівень фізичної активності; історію НІЗ та їх лікування; поточну поширеність надмірної ваги та ожиріння, підвищеного артеріального тиску, рівня глюкози в крові та холестерину.