Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МОДЕРНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ – ЦЕ НАБЛИЖЕННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ ДО НАСЕЛЕННЯ ОХТИРЩИНИ, ЇХ ДОСТУПНІСТЬ І ВИСОКИЙ РІВЕНЬ

Сьогодні в державі йде реформування галузі медицини. Модернізація сфери охорони здоров’я визначена Президентом України пріоритетом у Програмі економічних реформ, щорічними Національними планами дій з її впровадження.

Охтирщина впевнено рухається шляхом модернізації медичної галузі та створення інституту сімейного лікаря як важливої умови розвитку охорони здоров'я. Про зміни, які відбулися за останні роки у первинній ланці надання медичної допомоги, проблемні моменти, які вдалося виявити, та шляхи їх усунення ми попросили розповісти заступника голови Охтирської районної державної адміністрації Валентину Миколаївну Устинову.

В Україні триває реформа медичного обслуговування і розпочалася вона з надання первинної медичної допомоги. Як відбувається цей процес у районі?

У рамках реалізації проголошених Президентом соціальних ініціатив визначено три головних критерії надання медичної допомоги: доступність, якість та своєчасність. Саме в контексті орієнтації на ці пріоритети впроваджується реформа медичних послуг, основними заходами якої мають стати створення, по-перше, системи первинної медичної допомоги, по-друге, єдиної системи екстреної допомоги, по-третє – запровадження інституту сімейного лікаря.

Первинний рівень надання медичної допомоги передбачає реорганізацію мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну допомогу, а саме: поетапну структурну перебудову регіональної системи охорони здоров’я шляхом оптимізації мережі закладів охорони здоров’я. З метою забезпечення належної доступності і якості первинної медико-санітарної допомоги населенню Охтирського району на двадцять третій сесії шостого скликання Охтирської районної ради  від 21 червня 2013 року був створений  Центр первинної медико-санітарної допомоги Охтирського району. З 17 грудня 2013 року комунальний заклад «Охтирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» зареєстровано як юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та осіб – підприємців.

Якою є структура медичної галузі на сьогоднішній день на Охтирщині?

На території Охтирського району для надання медичної допомоги населенню діє 4 сільських дільничних та 1 селищна лікарня, 7 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 23 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пункти. Населення району обслуговує 9 лікарів загальної практики-сімейної медицини.

Що робиться  для покращення медичної галузі в Охтирському районі?

Слід пам’ятати, що дане реформування – не документ разової дії, а послідовна та систематична робота.

Протягом 2013 року проведено поточні ремонти в лікувально-профілактичних закладах району, закуплено медичне обладнання  для Оленінського фельдшерсько-акушерського пункту, придбано ЕКГ-апарати для Сонячненської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та  Чупахівської селищної лікарні, закуплений санітарний автомобіль в Олешнянську амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. У Височанську та Олешнянську амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з 01.08.2013 призначено головних лікарів за рахунок розподілу випускників вищих навчальних медичних закладів 2013 року.

Як Ви можете підсумувати роботу влади за даним напрямком?

Влада району виходить з того, що нормальне функціонування медичної галузі є гарантом фізичного і соціального здоров’я сільських жителів, відтак – одним з важливих чинників, що створює умови для реалізації економічної і соціальної безпеки кожного члена суспільства. Відрадно, що це переконання не лише керівництва вищої районної ланки, а й депутатського корпусу, й місцевого самоврядування на місцях.