Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПИТАННЯ ОНКОЗАХВОРЮВАННЯ ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД ОСОБЛИВИМ КОНТРОЛЕМ ВЛАДИ

 

Питання онкології лишається  актуальним для України та Охтирщині, зокрема. Саме з цього приводу відбулося сьогодні засідання круглого столу за участю заступника голови районної державної адміністрації Валентини  Устинової, на якому обговорювали питання  профілактики та лікування онкологічних захворювань в Охтирському районі.

Валентина Устинова зазначила, що в Охтирському районі з 2011 року діє  загальнодержавна “Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року ”, яка затверджена на сесії Охтирської районної ради 15.09.2011. Виконання Програми здійснюється в межах видатків передбачених державним бюджетом, а також за рахунок коштів обласного та районного бюджетів в межах коштів переданого трансферту.

«Своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема, онкологічне,  перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій  може бути успішно вилікуване. Тому профілактика захворювань, через розвиток інституту сімейного лікаря та посилення первинної ланки медичної допомоги – один з пріоритетів реформи медичного обслуговування, проголошеної Президентом України у Програмі економічних реформ», - наголосила заступник голови райдержадміністрації.

В ході зустрічі було зазначено про важливість покращення медичного обслуговування, а також пошуку методів раннього виявлення онкологічних захворювань В Охтирському районі. Адже реформування охорони здоров’я – це робота за благополуччя жителів району.

В ході круглого столу було проаналізовано сьогоднішній стан даного напрямку. Так, всього в Охтирському районі з передпухлинною патологією на Д-обліку знаходиться 4 027 осіб (16,3 % від загальної кількості населення). В 2013 році виявлено 287 осіб. Рівень диспансерного спостереження складає 95,3 %.

Для забезпечення раннього виявлення злоякісних пухлин в ендоскопічному кабінеті оглянуто 170 мешканців села, виявлено патології 310, з них онкологічних захворювань – 4 випадки (за 2012 рік – 3 випадки), проведено 17097 ультразвукових обстежень. Створена єдина система скринінгу патології шийки матки в жіночій консультації комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня». В 2013 році оновлена діагностична база комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня», з жовтня введено в дію 16-зрізовий спіральний комп’ютерний томограф, проведений капітальний ремонт фіброгастроскопу. Обстежено 80 мешканців села. Виявлено 18 патології.

З 2008 року функціонує мамографічний кабінет. За 2013 рік було  оглянуто в мамографічному кабінеті –  94 чоловіки, виявлено патології в сільських мешканців – 41 (за 2012 рік -  54 чоловік, виявлено патології – 24). Виявлено онкозахворювань – 4 випадки (за 2012 рік – 11 випадків).

Протягом 2013 року профінансовано 14,8 тис. гривень, із них 12 тис. гривень на знеболюючу терапію та 25,5 тис. гривень на безкоштовне лікування.

Підводячи підсумки засідання Валентина Устинова наголосила: «Аналіз стану здоров’я  населення Охтирського району  в даний  час свідчить  про  деякі позитивні тенденції  у цьому напрямку.  Як висновок, необхідно включення до системи боротьби з цими захворюваннями не тільки лікувально-профілактичних закладів, а також установ і закладів усіх галузей, оскільки лікування та реабілітація таких хворих потребують значних фінансових затрат, а також є  вкрай важким  психологічним тягарем для хворих та їх  рідних. Діяльність влади в боротьбі з онкологічними захворюваннями  спрямована на активну співпрацю із медичними закладами, онкологічними службами, органами місцевого самоврядування, соціально відповідальним бізнесом».