Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НСЗУ ВИПЛАТИЛА 124 МЛН ГРН ВСІМ ЦЕНТРАМ ЕКСТРЕНКИ ЗА НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПАЦІЄНТАМ З COVID-19

25 центрів ЕМД отримали 123 971 819 грн за квітень в межах пакету медичних послуг «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19». Національна служба здоров’я в рекордні терміни, за сім робочих днів, уклала договори з усіма центрами екстреної медичної допомоги (ЕМД) та здійснила оплати

Завдяки оплаті через єдиного закупівельника медичних послуг центри ЕМД оперативно отримують кошти для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Тариф на оплату послуг включає доплати членам спеціальних бригад ЕМД, які безпосередньо працюють з пацієнтами з COVID-19.

Обмеження щодо спеціальних бригад встановлено з метою захисту лікарів від інфікування. Розмір доплат становить до 300% заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок). Таке зобов'язання бере на себе головний лікар, який підписує договір з НСЗУ. 

476,3 млн грн складає загальна сума контрактів центрів ЕМД з НСЗУ на надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим діагнозом COVID-19. Договори діятимуть протягом періоду карантину плюс місяць, до 22 червня. 

Найбільшу суму контрактів мають: Чернівецький обласний центр ЕМД –пмайже 71 млн грн, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва – 56,2 млн грн та Івано-Франківський обласний центр ЕМД – 36,1 млн грн. Це – не фіксована сума договорів. Адже оплата буде здійснюватися по факту розгортання епідемії в кожній області і змінюватиметься, відповідно до кількості підтверджених випадків.

На суми договорів центрів ЕМД щодо надання допомоги пацієнтам з підозрою чи встановленим діагнозом COVID-19 впливає епідеміологічна ситуація кожної з областей. Суми оплат розраховуються шляхом множення тарифу на кількість підтверджених випадків COVID в області за період з першого по останній день місяця. Тариф на медичні послуги з надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 становить 12163,64 гривні. Цей тариф враховує як виїзди до пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID, так і до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, НСЗУ розпочала контрактування закладів, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, з 6 травня. Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. На це додатково в межах Програми медичних гарантій виділено понад 15 млрд грн.

За матеріалами НСЗУ: https://nszu.gov.ua/novini/nszu-viplatila-124-mln-grn-vsim-centram-ekstrenki-za-nadanny-246