Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВАЛЕНТИНА УСТИНОВА: «СВОЄЧАСНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ – ЗАПОРУКА ОДУЖЕННЯ»

 

Сьогодні відбулося виїзне засідання постійної комісії Охтирської районної ради з питань гуманітарної політики та соціального захисту до селища Чупахівка.

На засіданні була обговорена інформація на тему «Захворюваність серед дітей та дорослих на ВІЛ-інфекції/СНІД, онкозахворювання та туберкульоз в Охтирському районі, в тому числі на території Чупахівської селищної ради.

Виїзне засідання покликане попередити та знизити рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію, онкозахворювання та туберкульоз.

Відкриваючи засідання, заступник головного лікаря комунального закладу «Охтирська центральна районна лікарня» Надія Бездрапко, проінформувала присутніх про стан зазначених захворювань серед дорослих. Зокрема, було наголошено, що по Чупахівській селищній раді за 2013 рік смертність досягла 26,5 %. Основними причинами були 1) травми та отруєння; 2) онкозахворення; 3) серцево-судинні захворювання.

Занедбаних хворих на туберкульоз по Чупахівській селищній раді немає. Також спостерігається незначна активність діагностування даного захворювання. Ці показники досягнуті через плідну роботу в зазначеному напрямку.

Було підкреслено, що діагностика онкозахворювання в Охтирському районі знаходиться на достатньому рівні. Але найбільше онкохворих по Чупахівській селищній раді.

Заступник голови Охтирської районної державної адміністрації Валентина Устинова наголосила: «Без допомоги селищного та сільських голів нічого зробити не можна. Тільки сумісно ми є охорона здоров‘я».

Підводячи підсумки заходу, було наголошено про необхідність санітарно – просвітницькі роботи, пропаганда здорового способу життя та своєчасне виявлення та лікування хвороб, а також про спільну плідну співпрацю усіх зацікавлених осіб.