Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

В УКРАЇНІ ПОСТУПОВО ЗАПРОВАДЖУВАТИМЕТЬСЯ СТРАХОВА МЕДИЦИНА

Останнім часом дедалі більшої популярності в Україні набувають поширені за кордоном медичне страхування, що забезпечує право кожного громадянина на одержання медичної допомоги.

Соціально-економічне значення добровільного медичного страхування полягає в тому, що воно доповнює гарантії, надані в рамках соціального забезпечення і соціального страхування, до максимально можливих у сучасних умовах стандартів (оплата дорогих видів лікування і діагностики; застосування найбільш сучасних медичних технологій; забезпечення комфортних умов лікування тощо).

На державному рівні визначено, що наша країна стає на шлях страхової медицини. Але запровадженню в Україні страхової медицини має передувати прийняття відповідного законодавства, на цьому наголошує Президент України Віктор Янукович.

«Попереду ще велика робота в законодавчій сфері. Перейти спокійно, без великого негативу, але нам потрібно поступово переходити на страхову медицину», - сказав Глава держави журналістам у Павлограді (Дніпропетровська область).

Коментуючи хід реформи у сфері охорони здоров’я, Віктор Янукович зазначив, що в Україні вже здійснено низку успішних кроків. Зокрема, вже збудовано 9 перинатальних центрів, а протягом наступних двох років буде завершено будівництво таких центрів по всій Україні.

Одним із важливих напрямків медичної реформи Президент також вважає вдосконалення системи екстреної медичної допомоги.