Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ПРОДОВЖЕНО

В червні 2014 року Сумська область отримала 721,3 тисяч гривень для подовження реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Наразі райони області почали отримувати кошти для подальшої реалізації проекту. Це дало змогу ліквідувати заборгованість перед аптечною мережею за 2013-2014 роки. За словами головного терапевта області Інеси Савенко, отримані кошти становлять 22% від затвердженої на поточний рік суми, що дозволило ліквідувати заборгованість перед аптечною мережею області у розмірі 434 тисяч гривень.

 

Лікувально-профілактичні заклади району та 12 аптечних закладів, що знаходяться на території Охтирського району і здійснюють діяльність роздрібної торгівлі лікарськими засобами, стовідсотково беруть участь в реалізації пілотного проекту.

Завдяки впровадженню в практику референтного ціноутворення, відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів у Сумській області зріс до 75,6% (близько 215 619 осіб), із них 65% пацієнтів отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж трьох місяців. Крім того, на 12% зменшилась кількість викликів екстреної медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів, майже на 4% зменшилася кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували антигіпертензивне лікування. 

Нагадаємо, що починаючи з 1 червня 2012 року, в Україні реалізується пілотний проект з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Його основою є зниження цін на ліки від гіпертонії та відшкодування їх вартості для хворих.

Для того, щоб придбати ліки за зниженими цінами, варто звернутися до свого сімейного лікаря чи дільничного терапевта та отримати спеціальний рецепт, за яким в аптеці можна отримати ці ліки. У медиків також слід уточнити, в яких саме аптеках на цій території можна отримати лікарські засоби зі знижкою.