Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Перші підсумки медичної реформи підтверджують правильність обраного курсу - Ірина Акімова

Реформування медичної галузі відбувається за стратегічно визначеним напрямом, а реформа первинної медичної допомоги вже вийшла за межі пілотних регіонів, наголошує Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

Коментуючи на брифінгу перші результати медичної реформи, вона підкреслила, що вже визначилися лідери цього процесу та окреслюються позитивні результати.

«Реформа рухається в тому напрямку, який був визначений у Програмі економічних реформ та Національному плані дій. Швидкість руху між пілотними та непілотними регіонами, звичайно, різна, але в цілому рух йде за обраним напрямком», - сказала вона.

І.Акімова повідомила, що з метою інспектування впровадження медичної реформи на місцях, зокрема в частині розвитку сімейної медицини, здійснено ряд регіональних поїздок.

«Президент поставив завдання в рамках підготовки до проведення Комітету з економічних реформ, який відбудеться незабаром, подивитися на власні очі, яким чином розвивається один із головних напрямків медичної реформи - розвиток інституту сімейної медицини в регіонах», - підкреслила Перший заступник Глави АПУ.

Так, за її словами, в регіонах, які демонструють найвищі темпи реформування медичної сфери, зокрема в пілотних, підвищено доступність меддопомоги, покращено оснащеність медичних закладів, скориговано графіки їх роботи для зручності пацієнтів, проведено виїзні обстеження мешканців сіл вузькопрофільними спеціалістами та організовано цільові прийоми.

Крім того, поступово вдосконалюється система фінансового забезпечення медичної сфери, що дозволить суттєво підвищити рівень зарплат лікарів, підкреслила І.Акімова.

Також, за її словами, започатковано реалізацію програм «місцевих стимулів» (що стосується в першу чергу безкоштовного надання службового чи приватного житла), запроваджено безоплатну перекваліфікацію для лікаря та збільшено держзамовлення на підготовку лікарів загальної практики - сімейної медицини. «Механізми стимулювання лікарів обов’язково повинні бути. Ми йдемо правильним шляхом, тому що вони дають видимий ефект у першу чергу для пацієнтів», - зазначила Перший заступник Глави АПУ.

Вона також запевнила, що всі зауваження та пропозиції, зібрані під час робочих поїздок, будуть опрацьовані найближчим часом та враховані для вдосконалення процесу впровадження медичної реформи.