Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРИЧИНИ І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЇ

Всі знають, що гіпертонія - це підвищений артеріальний, або кров'яний, тиск. Але давайте розберемося, де виникає це тиск, що означають цифри, його характеризують, як визначити, що в тебе гіпертонія, і чим вона небезпечна. Артеріальний тиск - це тиск потоку крові, що йде від серця до всіх інших органів.

Підвищення тиску відбувається в тих випадках, коли кров викидається серцем занадто інтенсивно або судини й артерії занадто вузькі. 

«Верхій » тиск - це те, що виникає в момент скорочення серця (тоді тиск на стінки судин підвищується), а «нижній» формується в момент розслаблення (коли напруга спадає). Якими бувають причини і методи лікування гіпертонії?

Правила діагностики

Вимірювати тиск при причини та методи лікування гіпертонії необхідно в стані спокою через десять хвилин після припинення рухової активності, сидячи або лежачи. Після того як роздута манжета вимірювального приладу перекриє кровотік, повітря з неї починають повільно випускати, тиск в манжеті знижується, і в певний момент виникає особливий звук, що означає, що у ще стислій артерії відновлений потік крові, а на дисплеї приладу відображається цифра, що означає верхнє тиск. Цей звук припиняється, коли артерія повністю «розправилася» і кровотік повністю відновився. У цей момент прилад покаже нижній тиск. Показники можуть варіюватися: від 100 до 140 мм ртутного стовпа для верхнього тиску і від 70 до 90 - для нижнього. Якщо підвищення тиску понад 140 на 90 відбувається регулярно, мова йде про виникнення гіпертонії.

Гіпертонія середнього віку, а також крім основних причин і методів лікування гіпертонії - це, в основному, чоловіче хвороба. Її причини - стрес, який змушує працювати серце в прискореному режимі, алкоголь, куріння, «швидкі» перекушування (зазвичай жирною їжею), що викликають атеросклероз, в результаті якого стінки судин покриваються жировими бляшками , а просвіт артерії звужується, і кров'яний потік проходить по більш вузькому каналу. Її головні симптоми - безсоння, задишка, тахікардія і тривожність. Таку гіпертонію ще можна лікувати за допомогою регуляції способу життя, але іноді доводиться використовувати і медикаментозні методи лікування, наприклад, бета-блокатори. На даному етапі ігнорування гіпертонії дуже небезпечно, оскільки може призвести до інсульту, інфаркту, ниркової недостатності, проблем з печінкою, сліпоти і інфаркту. Гіпертонія часто супроводжує менопаузі. Після 50 років у жінок сильно знижується вироблення гормону естрогену, який перешкоджає виникненню атеросклерозу, який надає тонізуючу дію на судини і не дає крові «загуснути» - це причини гіпертонії.

Наступні симптоми для причин і методів лікування гіпертонії, характери взагалі: слабкість і нудота, головний біль, шум у вухах, різь в очах, холодний піт, оніміння кінцівок, безсоння. Після п'ятдесяти жінки поступово втрачають свого "захисника" і, внаслідок гормональної перебудови, стають більш схильними судинним захворюванням. Найяскравішими симптомами гіпертонії в цей період є головний біль і нудота, на які, на жаль, дуже часто не звертають уваги. У багатьох випадках для успішного лікування захворювання потрібно замісна гормональна терапія. Решта рекомендації для лікування і профілактики гіпертонії при клімаксі такі ж, як у всіх інших випадках.

Гіпертонія в літньому віці пов'язані з тим, що судини вже сильно зносилися, серцевий м'яз не така сильна, майже у всіх після шістдесяти розвивається атеросклероз. Слабкість, шум у вухах, холодний піт і різі в очах - ось супутники цієї хвороби в старості. Часто виникають гіпертонічні кризи, різкі скачки тиску, що вимагають негайної медичної допомоги. Дієта і помірне фізичне навантаження створюють хорошу платформу для медикаментозного методу лікування, необхідного в цьому. Нерідкий випадок - і гіпертонія вагітних. Її яскраві ознаки - набряки, «горіння» особи, затуманення відчуттів. Провокують і причини гормональні зміни, збільшення кількості рідини в організмі, збільшення обсягу крові і, отже, навантаження на серце. Вона проходить після пологів, але вимагає неодмінного методу лікування під час вагітності.