Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

АВІТАМІНОЗ: СИМПТОМИ, ОЗНАКИ, ЛІКУВАННЯ

 

Для нормального та повноцінного функціонування організму йому потрібні вітаміни, рівень яких повинен бути в нормі, так як для організму не тільки поганий нестача вітамінів (авітаміноз), але і їх надлишок. З причини того, що надлишок вітамінів в організмі трапляється дуже рідко, а авітаміноз досить часто, то останньому ми б і хотіли приділити окрему увагу в даній статті. 

Авітаміноз це захворювання, що виникає в результаті тривалого неповноцінного харчування, в якому відсутні або присутні в малій кількості вітаміни. Далі ми проаналізуємо симптоми авітамінозу, його ознаки, лікування та профілактику.

 Лікування авітамінозу це необхідність, інакше це може призвести до погіршення роботи шлунково-кишкового тракту, сильного погіршення зору і серйозних психічних розладів.

Симптоми авітамінозу

 Найчастіше зустрічається зимовий авітаміноз і весняний, тому майте на увазі, що якщо перераховані нижче симптоми проявилися взимку або навесні, то це збільшує ймовірність наявності авітамінозу. Хоч і меншою мірою, але, тим не менш, авітаміноз може проявитися також влітку і восени.

 Давайте розглянемо конкретні ознаки авітамінозу:

 Лущення шкіри

 Самим явною ознакою нестачі вітамінів є лущення шкіри, як в окремих місцях, так і по всьому тілу. У деяких випадках на шкірі можуть спостерігатися грубі шелушащиеся лусочки. Також може спостерігатися раптова вугрі, ранки в області куточків рота, запалення шкіри, синці, а також лущення губ.

 Поганий стан нігтів

 Авітаміноз часто може негативно позначатися на якості нігтьових пластин, а саме вони можуть ставати ламкими, тьмяними і почати розшаровуватися. Використання різного роду зміцнювальних і оздоровляючих нігтьову пластину лаків і масел не допомагають позбутися проблеми то, швидше за все, у вас авітаміноз.

 Проблеми з волоссям

 Відсутність або недостатня кількість вітамін в організмі негативно позначиться на волоссі. У першу чергу волосся стане дуже ламкими і почнуть активно випадати. Також наявність авітамінозу в організмі може проявитися в появі лупи, свербіння в місцях волосяного покриву і сивини.

 Проблеми в ротовій порожнині

 Якщо у вас кровоточать ясна і часто опухають, або на щоках зявляються виразки то це може бути ще одним симптомом прояву авітамінозу. Також можуть спостерігатися чутливість зубів, їх хитання і запалений мову з білим нальотом.

 Млявість і втома

 Нестача вітамінів в організмі може також проявитися і у вигляді постійної втоми і млявості. Ви відчуваєте себе розбитою, вам нічого не хочеться робити, немає сил, і постійно хочеться спати.

 Апатія і депресія

 Брак вітамінів в організмі може негативно позначитися і на психоемоційному стані. Через те, що у організму немає харчування для енергії, це позначається на всьому організмі, навіть на нервовій системі. У першу чергу у хворого падає настрій, потім у нього зявляється почуття апатії до всього, що в кінцевому підсумку призводить до тривалої і глибокої депресії.

Причини авітамінозу

 Найпершою і, напевно, головною причиною виникнення авітамінозу в організмі є неправильне харчування. В результаті того, що організм не отримує необхідної кількості для його повноцінного функціонування вітамін це і призводить до їх дефіциту.

 

 Ще одна причина це порушення травних процесів або порушення органів, які входять в систему травлення. З цієї причини вживаються вами вітаміни не будуть засвоюватися організмом.

 Причиною авітамінозу може також стати і наявність в організмі антивітамінів, які пригнічують вітамінну активність. Таким чином, вжиті вами вітаміни просто-напросто нейтралізуються і не влаштовуються організмом.

 Як лікувати авітаміноз

 Щоб заповнити нестачу вітамінів в організмі переглянете свій раціон. Якщо ж ви використовували дієти обовязково перестаньте їх використовувати. Харчування має бути повноцінним, з усім вітамінним комплексом необхідним для організму.

 У ваш раціон повинні входити продукти, багаті різними групами вітамінів. Обовязково вживайте мясні продукти, рибу, кисломолочні продукти, рослинні масла, зернові тощо Найголовніше їжте якомога більше фруктів і пийте свіжовичавлені соки.

 Для того щоб заповнити вітамінний комплекс в організмі ви можете почати приймати вітаміни в таблетках.

 Крім цього, звичайно ж, необхідно провести локальне лікування того, де у вас проявився авітаміноз. Якщо у вас лущиться шкіра використовуйте спеціальні креми, якщо ж у вас на тлі авітамінозу виникла депресія приймайте антидепресанти і т.п.

 Профілактика авітамінозу

 Щоб уникнути авітамінозу, намагайтеся наповнювати свій організм усім необхідним комплексом вітамінів. Встановіть правильне харчування і намагайтеся не виключати зі свого раціону небудь корисні і поживні для організму продукти.