Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВАЛЕНТИНА УСТИНОВА: НАДАННЯ ЯКІСНОЇ ТА ДОСТУПНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ – ОДИН З КЛЮЧОВИХ ПУНКТІВ РОБОТИ ВЛАДИ

 

Забезпечення модернізації системи охорони здоров'я, збільшення фінансування галузі, зростання матеріального забезпечення лікарів і медперсоналу перебувають під постійним контролем виконавчої влади.

«Минуло всього два роки з моменту початку реформи, але вже сьогодні можна говорити про суттєві позитивні результати» - зазначила заступник голови. 

Валентина Миколаївна повідомила, що у 2012 році для забезпечення належної медичної допомоги у сільській місцевості створено мережу фельдшерсько-акушерських пунктів. Розвивається мережа амбулаторій, наближених до місць проживання населення: вже створено більше 5 тис. амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. У 2013 році 1900 медичних працівників отримали направлення в пункти первинної медичної допомоги у сільській місцевості.

«З 1 січня 2014 року випускники-медики та фармацевти, направлені на роботу в сільську місцевість, отримуватимуть «стартову виплату» у розмірі 10 мінімальних зарплат – 11 140 грн» - позитивно зазначила посадовець.

Для всіх областей держави характерні наступні позитивні зміни: поліпшення доступності та наближення кваліфікованої первинної допомоги до населення, підвищення ефективності використання ресурсів та управління ними як за рахунок передачі фінансування первинної медичної допомоги на рівень районних бюджетів, так і за рахунок широкого впровадження в практику стаціонарозамінних технологій надання допомоги.