Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЛЮДМИЛА СОРОКІНА: ОХТИРЩИНА ПІДГОТОВЛЕНА ДО СПАЛАХУ ГРИПУ

 

На цьому наголосила начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Людмила Сорокіна.

«Щороку з настанням холодів до нас приходить застуда. Відомо, що ГРВІ - це захворювання організму викликане одним з безлічі вірусів. Але найнебезпечніший – вірус грипу», - зазначила Людмила Миколаївна.

Посадовець повідомила, що в епідемічному сезоні 2013-2014 років в Україні прогнозується циркуляція вірусів: грипу А  Каліфорнія H1N1, грипу А Вікторія H3N2, вірус грипу В Массачусетс.

На поточний момент випадки грипу в районі не реєструються, а рівень захворюваності на інші ГРВІ не виходить за межі багаторічних показників. Проте існує реальна загроза заносу на територію району ентеровірусної інфекції у вигляді серозних менінгітів, зареєстрованих у сусідніх областях Російської федерації.

Людмила Сорокіна наголосила, що в 2013 році державну реєстрацію та дозвіл на використання в Україні отримали вакцини: «Інфлувак» (Нідерланди), «Флюарикс» (Німеччина), «Ваксигрип»(Франція). Вакцину можна замовити  через аптеки. Повноцінний імунітет сформується через 2-3 тижні після введення вакцини та захистить людину впродовж року.

«Здоровий спосіб життя та профілактика попередження захворювання серед населення, а також спільна робота медиків, соціальних служб та ЗМІ, дадуть змогу уникнути епідемії  грипу в Охтирському районі», - зазначила начальник відділу.

 

 

Довідково. Грип – гостра інфекційна хвороба з періодичними епідемічними поширеннями, яка спричиняється кількома серологічними типами вірусів (А,В,С) і характеризується ураженням дихальних шляхів з вираженою інтоксикацією та гарячкою.

Чим же відрізняється грип від інших ГРВІ. Перш за все при грипі на перший план виступають симптоми інтоксикації – озноб або мерзлякуватість, різкий головний біль з переважною локалізацією у лобній ділянці, ломота  у м’язах, біль при русі очними яблуками, світобоязнь, різка слабкість і стомленість, в’ялість. Вже в перші години хвороби температура тіла досягає максимальних показників – 39-40 С.

Найнебезпечніший грип для людей похилого віку, хворих на хронічні захворювання, хвороби сердцево-судинної, дихальної системи, ниркові розлади. Після грипу часто розвиваються ускладнення, загострюються хронічні недуги, що може призвести до тяжких наслідків. А ось передбачити, якими ускладненнями може нагородити грип набагато складніше. Вони можуть бути від банального синуситу, отиту, бронхіту до пневмонії, міокардиту, піелонефріту.

Найнебезпечніше ускладнення грипу – вірусна пневмонія, яка дуже швидко прогресує та характеризується геморогічним запаленням і набряком. Різко наростають явища токсикозу. Виникає надсадний, болючий кашель, задуха, поверхневе дихання.  Вчасна госпіталізація хворого в стаціонар може врятувати його життя.

Щоб вберегти себе і своїх близьких від інфекції необхідно проводити профілактичні заходи. Це насамперед загально гігієнічні заходи. Інфекція може легко передаватися не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через забруднені руки. Спостереження показали, що руки не менше ніж 300 разів за день контактують із виділеннями з носа та очей, слиною. При рукостисканнях , через ручки дверей, інші предмети віруси переходять на руки здорових, а звідти до носа, очей, рота. Тому необхідно часто мити руки. Важливо зменшити кількість контактів із джерелами інфекцій, що є особливо важливим для дітей. Не рекомендується активно користуватись громадським транспортом. Якомога більше часу знаходитися на свіжому повітрі,тому що там заразитися грипом практично неможливо. Загартування - важливий метод профілактики.

З метою підвищення стійкості організму до грипозної інфекції потрібно вже зараз проводити застосування екстренної неспецифічної профілактики (аміскин, екстракт елеутерококу, настоянку ехінацеї, лейкоцитарний інтерферон). Найкращим засобом профілактики є вакцинація. Вакцинуватись можна протягом всього перед епідемічного сезону, щоб в організмі виробилися в достатній кількості антитіла, які захищатимуть від вірусів грипу.