Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

КАМПАНІЯ З ВИБОРУ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ТРИВАТИМЕ ДО КІНЦЯ ПОТОЧНОГО РОКУ

Про результати моніторингу щодо  укладання декларацій з сімейними лікарями в районі під час апаратної наради доповіла головний спеціаліст з питань охорони здоров’я райдержадміністрації Катерина Курочка

За її словами підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання не обов’язково. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт - 2 000, педіатр - 900. 

Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Коли ваш сімейний лікар у відпустці або на лікарняному, заклад первинної медичної допомоги або сам лікар, якщо це приватна практика, забезпечує на цей час заміну. Якщо ви знаходитеся у чужому місті, і вам необхідна первинна медична допомога, можна звернутися до найближчого чергового центру первинної допомоги. Якщо під час перебування в іншому місті виникне необхідність у послугах сімейного лікаря, необхідно звернутися в реєстратуру найближчого центру первинної медико-санітарної допомоги, де в електронній системі будуть вказані дані пацієнта, після чого реєстратор направить людину до лікаря.

Тимчасово-переміщені особи можуть обрати сімейного лікаря за місцем свого фактичного проживання.

Студенти мають право самостійно, вільно обирати та укладати декларацію з лікарем, на всій території України, незалежно від зареєстрованого місця проживання - за місцем свого фактичного проживання.

Станом на 05.10.2018 в Охтирському районі підписано - 6966 декларацій, 52 %. В Олешнянській, Довжицькій та Староіванівській сільських радах - 629 декларацій, близько 30 %.