Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЛІКАРІВ, ОСВІТЯН ТА ВІЙСЬКОВИХ ЩЕПЛЮЮТЬ ПРОТИ КОРУ БЕЗОПЛАТНО

Як повідомив під час апаратної наради начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, Сумщина повністю забезпечена вакцинами проти кору

«Наша область разом із іншими регіонами вийшла з ініціативою до Міністерства охорони здоров’я України, щоб вакцини, придбані за бюджетні кошти, можна було використовувати для континенту ризику – лікарів, військовослужбовців та освітян. Наразі МОЗ погодило нам цю ініціативу і ми вже розпочали проводити ці щеплення».

На сьогодні в Сумській області вже щеплено 1541 особу, із них 1220 медичних працівників. Управління охорони здоров’я облдержадміністрації звернулося до всіх командирів військових частин, що розташовані на території області, з проханням поінформувати військових про можливість безоплатного щеплення.

За словами Сергія Бутенка, цього року вже понад 35 тисяч громадян України захворіли на кір, 15 осіб померло, в тому числі, четверо дітей.

«На щастя, на Сумщині не такий тривожний показник захворюваності на кір, як, скажімо, у західних регіонах. Якщо Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська області фіксують у тиждень від 100 до 150 випадків захворювання, то в нашій області – від 2 до 10 випадків щотижня, – зауважив посадовець. – Але щеплення робити необхідно, адже на Сумщині з початку року захворіло 273 особи. Більшість із них – це жителі області, які не були щеплені від кору».