Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

У 2019 РОЦІ 1 МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ БУДЕ СПРЯМОВАНО НА БУДІВНИЦТВО СУЧАСНИХ МЕДАМБУЛАТОРІЙ У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

У державному бюджеті на наступний рік закладено 1 млрд. гривень субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості

«Будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості та підвищення якості надання первинних медичних послуг – завдання, яке було поставлене Президентом Петром ПОРОШЕНКОМ і в наступному році ми продовжуватимемо його реалізацію. У бюджеті на 2019-й рік передбачено 1 млрд грн субвенції, який буде спрямовано на реформу сільської медицини», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

 

У 2017-2018 роках на реформу сільської медицини було виділено 5 млрд. гривень. Ці кошти спрямовуються на будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості та закупівлю автомобілів для лікарів. Всього планується побудувати 516 медамбулаторій і зараз вже майже всі області розпочали будівництво нових закладів. Перші 3 сучасні амбулаторії вже відкрито у Кіровоградській області. Лідерами окрім неї також є Луганська, Рівненська, Дніпропетровська та Миколаївська області.

«Сьогодні якість надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості в жахливому стані і люди, які там проживають, а це близько 30% всього населення України, дуже очікують змін у цій сфері. Адже переважна більшість старих приміщень знаходяться в незадовільному стані – не мають водопостачання, туалетів, всюди грибок, з яким марно боротися. Не можна, щоб медичні заклади існували в такому стані. Це вкрай потрібно змінювати», – підкреслив Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, 23 листопада 2018 року Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №9000 про державний бюджет на 2019 рік. 7 грудня Закон підписано Президентом Петром Порошенком. Він вступить в дію з 1 січня 2019 року.

Довідково

Реформа сільськамедицина ініційована Президентом України, в рамках якої Мінрегіон спільно з МОЗ працює над створенням ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги та будівництвом нових сучасних медамбулаторій.

Головна мета проекту – боротьба із захворюваннями за 3-ма нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет.

За матеріалами Мінрегіону: http://www.minregion.gov.ua/press/news/u-2019-rotsi-1-mlrd-grn-z-derzhbyudzhetu-bude-spryamovano-na-budivnitstvo-suchasnih-medambulatoriy-u-silskiy-mistsevosti