Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВАДИМ АКПЄРОВ: ПРОБЛЕМУ ОБЛАСНОГО ОНКОДИСПАНСЕРУ МИ БУДЕМО ВИРІШУВАТИ ПОСТУПОВО, АКУМУЛЮВАВШИ КОШТИ З ДЕРЖАВНОГО, ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТІВ ТА ЦІЛЬОВОЇ СУБВЕНЦІЇ З РАЙОНІВ І ОТГ

Про це перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ повідомив журналістам

«Сумський обласний онкодиспансер зараз в жахливому стані, і це треба визнавати і говорити про це, – зазначив він. – Питання його ремонту було підняте саме на депутатських комісіях, коли ми розглядали проект бюджету на 2019 рік. І була пропозиція спільно з депутатами створити тимчасову комісію, яка розбереться в кількох важливих питаннях щодо цього закладу. Це і питання якості управління онкодиспансером, і його ремонту, і закупівлі обладнання».

За словами першого заступника голови облдержадміністрації, закладу сьогодні вкрай необхідне нове обладнання, зокрема, сучасний лінійний прискорювач. Увесь проект (прискорювач разом із будівництвом під нього відповідного приміщення) коштує близько 100 мільйонів гривень.

«Ми зверталися за допомогою до міста Суми, яке сьогодні має майже мільярдний бюджет розвитку, а 50% пацієнтів онкодиспансеру – жителі обласного центру. Не погано було б отримати з міського бюджету поступово хоча б 10-15 мільйонів фінансової допомоги. Але нам відповіли, що більше 1 мільйона гривень місто Суми не вважає за потрібне виділити», –  говорив Вадим Акпєров.

Також необхідно проводити капітальний ремонт самого закладу. Тому є плани спільно з депутатами обласної ради, депутатами Верховної Ради  створити на базі області фонд, який зможе акумулювати кошти державного бюджету, можливо кошти ДФРР, обласного бюджету, повернути податки, сплачені цим закладом за місцем його реєстрації у вигляді субвенції обласному бюджету і розробити програму допомоги онкодиспансеру.

«Ми з начальником обласного управління охорони здоров’я Сергієм БУТЕНКОМ взяли на себе роль координаторів та модераторів цього процесу. І спробуємо поєднати зусилля всіх можновладців, щоб зрушити з мертвої точки це питання, розробивши програму поступової модернізації та реконструкції онкодиспансеру, – підкреслив Вадим Акпєров. – Є у нас проект і по обласній дитячій лікарні. З благодійними організаціями ведемо перемовини про те, щоб створити ще одне сучасне відділення в реанімації новонароджених. З обласного бюджету було виділено на це 10 мільйонів гривень. Маємо багато проблем і по обласній лікарні. І всі ці питання не можуть бути вирішені за день. Ті, хто говорить, що вирішать всі проблеми за день, це, відверто кажучи, прості популісти. Ми розуміємо, що на це потрібен час».

В контексті необхідності проведення ремонтів обласних закладів медицини та інших галузей життєдіяльності області перший заступник голови облдержадміністрації прокоментував питання перереєстрації обласних комунальних підприємств на території районів та ОТГ Сумщини.

«На мою думку, перереєстрація підприємств потрібна для того, щоб ми відновили свої комунальні заклади. Адже всі керівники районів і ОТГ говорять про те, що готові повертати ці податки у вигляді субвенції до обласного бюджету на відновлення конкретних комунальних закладів, – зазначив Вадим Акпєров. – І, відповідно, у нас буде ресурс, який раніше віддавали в місто Суми, а його використовували на «євродвори», «плитку», чи ще щось, але не на ці підприємства». 

За його словами, обласні комунальні заклади сплачують 74 мільйони гривень в міський бюджет, і з цих коштів область не може отримати навіть 10 мільйонів на придбання того ж лінійного прискорювача для онкодиспансеру. Так не має бути.

«Постає питання в районів, які виділяють кошти на ці заклади, та в обласних депутатів, які розподіляють кошти платників податків Сумської області, чому місто Суми не долучається до фінансування закладів, якими користуються його жителі, – говорив Вадим Акпєров. – А податки ці установи сплачують у бюджет міста Суми. Саме тому і виникла потреба у перереєстрації комунальних закладів обласної ради, щоб податки, які сплачують ці заклади, поверталися на поліпшення їх матеріально-технічної бази».