Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

«МИ ПОВИННІ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЯКІСТЬ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ І ДОСТУПНІСТЬ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ОНКОПАТОЛОГІЇ»

На цьому наголосив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

«Ми маємо дуже сумну статистику. Україна знаходиться на другому місці в Європі за темпами поширення онкології. Тому ми повинні максимально об’єднати свої сили та ресурси для забезпечення належних умов лікування жителів Сумщини», – зазначив очільник області. – Сьогодні потрібно терміново вирішувати питання щодо придбання джерел іонізуючого 

випромінювання. Також не слід забувати і про лінійний прискорювач, який вкрай необхідний Сумщині. Але це питання не одного року. Поступово ми зможемо вирішити це питання, залучивши народних депутатів України, обласних депутатів, громадськість тощо».

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА, на лінійний прискорювач уже зібрано 30 мільйонів гривень, але частину цих коштів доведеться використати на придбання джерел іонізуючого випромінювання.

«Лінійний прискорювач – це перспектива, він обов’язково має бути в Сумській області, але сьогодні ми купуємо те, що більш потрібне нашим пацієнтам. Адже лише за один день у нас проходять променеве лікування до 200-250 осіб. А в цьому році всі терміни експлуатації джерел, які працюють сьогодні в обласному онкологічному диспансері, закінчуються. Тому у першому кварталі 2019 року ми плануємо перезарядити ці джерела випромінювання на двох апаратах», – говорив він.

Про інші найближчі плани відродження обласного онкодиспансеру учасників апаратної наради поінформував перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ. Так, за його словами, на часі стоїть питання переведення поліклінічного відділення онкодиспансеру на вулицю Троїцьку у місті Суми. Але ця будівля потребує також капітального ремонту. Обласним управлінням капітального будівництва вже розробляється проектна документація на внутрішню частину робіт та тепломодернізацію закладу. Паралельно також область працює з народними депутатами України, щоб залучити кошти для вирішення глобальних питань, зокрема, закупівлю лінійного прискорювача та будівництво корпусу під нього.