Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

З 1 ЛИПНЯ СТАРТУЄ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ – «БЕЗОПЛАТНА ДІАГНОСТИКА»

Під час апаратної наради в облдержадміністрації начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО повідомив, що з 1 липня Національна служба здоров’я України закладам вторинної ланки додатково буде доплачувати за 54 послуги, визначені розпорядженням Кабміну

«Окрім того, що заклади «вторинки» ще в цьому році матимуть кошти на своє утримання з державного бюджету у вигляді медичної субвенції, з 1 липня вони отримуватимуть кошти за 54 послуги. Але для цього обов’язковою умовою є укладення договору з НСЗУ до травня цього року, а для цього ці заклади мають перетворитися на комунальні неприбуткові підприємства», – зазначив Сергій Бутенко.

За його словами, цей процес в області триває доволі жваво, проте є два заклади, у яких підписання договору з НСЗУ наразі під загрозою. Так, Глухівська ЦРЛ перебуває на утриманні міської ради, і до сьогодні не може зібратися сесія, щоб вирішити це питання. А Буринська районна рада не підтримала рішення про перетворення ЦРЛ в комунальне неприбуткове підприємство. А це значить, що Глухів та Буринський район просто втратять додаткові кошти, а це мільйони гривень.

Куратор медичної галузі області озвучив ще одне проблемне питання в Буринському районі: «На сьогодні Буринська ОТГ отримала кошти на вторинну медичну допомогу і мусить їх витрачати за призначенням – саме на фінансування «вторинки». Натомість сьогодні ОТГ перерахувала кошти лише за січень в районну раду, на утриманні якої знаходиться ЦРЛ, і повідомила, що з лютого ці кошти використає на фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги. Я застеріг би Буринську ОТГ використовувати кошти нецільовим методом і передати кошти на утримання ЦРЛ до кінця року».

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ доручив Сергію Бутенку тримати це питання на контролі і в разі порушення чинного законодавства повідомити контролюючі та правоохоронні органи.

«Кошти державного бюджету мають використовуватися за призначенням і жодних поступок тут бути не може», – наголосив Вадим Акпєров.