Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ. УСЕ ПРО ЗАГАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ, СПЕЦИФІКУ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ВАРТІСТЬ ПРОБНОГО ЗНО

Для досягнення максимального ефекту та рівня підготовки до складання одного із найвідповідальніших тестувань учнівська молодь на Сумщині може використати можливість участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО. Переваги пробного ЗНО, що організовує Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти, це: максимальна відповідність пробного ЗНО процедурі проведення основного ЗНО; завдання пробного ЗНО 

відповідають програмам, характеристикам та структурі  сертифікаційних робіт основного ЗНО; участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати із зошитом та бланками відповідей, отримати результат; у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».

Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня 2020 року, з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).

Вартість пробного ЗНО за одне тестування у 2020 році становить 141 гривню (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.

На сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 3 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.

Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обирає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.

Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

Усі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов у пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти під час реєстрації: присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог); надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора); надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант); надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання); надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач); надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 та надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі.

Довідково. Контактна особа Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти: Олена ШМАТЬКО, начальник організаційно-методичного відділу ХРЦОЯО,  057 705 07 37, 097 83 23 496.

Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на сторінках Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти в соціальних мережах ФейсбукТелеграмІнстаграм.