Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПЕРША ЛЕДІ ОПІКУВАТИМЕТЬСЯ ПИТАННЯМ БЕЗПЕЧНОГО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

Як повідомив під час селекторної наради з районами  начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій МОІСЕЄНКО, здорове і якісне харчування дітей – це питання національної безпеки і керівництво держави це чудово розуміє

«Якщо ми будемо в школах, дитсадочках годувати дітей спредами замість вершкового масла, то років через десять-двадцять молода людина буде змушена «працювати на аптеку», – зазначив посадовець. – Питанням безпечного харчування дітей буде опікуватися дружина Президента України Олена ЗЕЛЕНСЬКА. Тож давайте і ми будемо приділяти цьому більше уваги».

Директор Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ розповів, що у загальноосвітніх школах Сумщини питома вага продуктів харчування з заниженою калорійністю протягом трьох років, з 2016 по 2019 рік, зросла у 2,5 рази.

«Із 796 проб, які відібрані в цьому році, 22 – не відповідали вимогам. Навіть у дитсадках таких продуктів харчування серед відібраних зразків – 5%. А це говорить про те, що керівники шкіл, на жаль, майже не контролюють якість харчування дітей», – говорив він.