Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК НА СУМЩИНІ ПЛАНУЄМО РОЗПОЧАТИ ВЧАСНО І В ОЧНІЙ ФОРМІ

Про це під час брифінгу повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«За два місяці розпочнеться новий навчальний рік. Наразі робимо все необхідне, аби діти сіли за парти 1 вересня. Головний пріоритет – безпека учнів», − зазначив Дмитро Живицький.

Хто точно НЕ вийде на навчання офлайн?

- Учні шкіл, які розташовані в безпосередній зоні ризику (+40 км від лінії бойових дій). У цій зоні наразі не розглядаються можливості відкриття навчальних закладів, бо існує постійна загроза артилерійських обстрілів, які важко передбачити вчасно.

- Також це заклади освіти, які були зруйновані: їх учні зможуть продовжувати навчання дистанційно, або ж у інших закладах освіти.

Якими мають бути заклади освіти, які відкриють двері здобувачам освіти?

- У кожному закладі освіти ( або у безпосередній близькості) має бути укриття, розраховане на всіх учасників навчального процесу.

Це має бути не просто підвал, а спеціально обладнане приміщення, де є вентиляція, запаси води, медикаментів і т. ін. І куди мають можливість потрапити люди з інвалідністю.

Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання буде проводитися в декілька змін.

- У школах повинна бути якісна система оповіщення і позначені шляхи евакуації (з урахуванням потреб людей з інвалідністю).

- Паспорт укриття – документ, якій підтвердить, що перебувати в ньому безпечно, спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій, затверджуватимуть спеціальні комісії.

- Окрім цього кожну школу і прилеглі території перевіримо на наявність вибухівки.

Все це стосується також закладів професійної, професійно-технічної, фахової передвищої і вищої освіти.

В училищах, коледжах, інститутах і університетах можуть колегіально ухвалювати спільне рішення щодо навчання онлайн або офлайн.

Але, всі безпекові моменти мають бути дотримані, у тому числі і стосовно гуртожитків.

«Ще раз наголошую: безпека −  найголовніше. Тому будемо приймати окремі рішення щодо кожного із закладів освіти (від дитсадка до вишу). Маємо зберегти життя та здоров'я наших дітей», − підкреслив Дмитро Живицький.