Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ У КВІТНІ

1 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році»

Зокрема, постановою передбачено встановлення з 1 квітня 2020 року щомісячної компенсаційної виплати у розмірі до 500 гривень пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше. Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. 

Тобто, у кого пенсія 2 або 3 або 4 тисячі гривень, то вони одержать підвищення 500 грн, а якщо пенсія межує з розміром 9 тисяч гривень, то вони отримають 205 грн. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше 9205 гривень. Крім того, для громадян старше 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2600 гривень. Відповідна щомісячна компенсаційна виплата буде встановлюватись й іншим пенсіонерам після досягнення ними віку 80 років. Пенсійним фондом проведено відповідні перерахунки для пенсіонерів, які досягли віку 80 років, виготовлено виплатні відомості, які передано банкам та відділенням АТ «Укрпошта» у квітні.

Зазначені виплати отримали майже 3 тис пенсіонерів (14%) міста Охтирки та Охтирського району, на забезпечення яких було направлено додатково 1,5 млн.грн.

Зазначу, до речі, що для проведення перерахунків та фінансування виплати пенсій як органи Пенсійного фонду, так і пошта, і банки в період карантину працюють в безперебійному режимі, як і до запровадження карантину.

Також, після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Пенсійним фондом України у квітні 2020 року буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень таким категоріям пенсіонерів, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.

Загалом, одноразову грошову допомогу у сумі 1000 грн отримають 86% пенсіонерів Пенсійним фондом виготовлено виплатні відомості, які 20 квітня передано банкам та відділенням АТ «Укрпошта». На виплату такої допомоги буде спрямовано 17,6 млн.грн.

Зазначеним рішенням Уряду також врегульовано питання проведення індексації пенсій у 2020 році. Постановою визначено дату її проведення: це – 1 травня. Перерахунок пенсій проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11, тобто 11 %. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Індексації не будуть підлягати пенсії, які призначені за спеціальними законами, тому що індексація проводиться для пенсіонерів за віком. Більшість пенсіонерів отримують трудові пенсії за віком, які і будуть індексуватись. Доплату ж до 2100 отримають тільки ті, у кого є стаж 30-35 років.

Також доводимо до відома, що на виконання норм частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня 2020 року органами Пенсійного фонду України проведено автоматичний перерахунок виплат пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсій продовжували працювати. Перерахунок пенсій проведено без звернень пенсіонерів з урахуванням страхового стажу, набутого по лютий 2020 року. При проведенні перерахунку обрано більш вигідний для пенсіонера варіант:

-          з урахуванням лише страхового стажу (середній розмір підвищення склав 82,00 грн);

-          з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (середній розмір підвищення склав 237,32 грн).

Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що всі вищезгадані перерахунки пенсій проводяться в автоматичному режимі і не потребують додаткових звернень отримувачів до сервісного центру.

Я дуже прошу наших пенсіонерів зараз утриматися від візитів до Пенсійного фонду. Дбаючи про здоров’я наших клієнтів, а також працівників Пенсійного фонду, ми надаємо лише невідкладні послуги — це допомога на поховання. Усі інші права будуть забезпечені, тому що за законодавством перенесені будь-які строки для реалізації прав. Якщо людина досягає пенсійного віку, або настає інший термін, то вона не втратить прав після карантину.

Якщо людина хоче невідкладно реалізувати право на звернення, чи на призначення пенсії, на продовження виплати від Пенсійного фонду, є альтернативні канали комунікацій. Зокрема, — це веб-портал Пенсійного фонду. Якщо Ви ще не зареєстровані, ми радимо зареєструватися, тому що веб-портал — це дуже зручно і не потребує виходу із дому, доступно у будь-який час. Через такий ресурс можна навіть призначити пенсію. Якщо ви зареєструєтесь, пройдете відповідну ідентифікацію, підготуєте відскановані документи, перелік яких запропоновано, надішлете їх, пенсію буде призначено так само, як і при особистому відвідуванні ПФ, абсолютно без жодних перешкод. Можна отримати довідку, завірену QR-кодом, для того, щоб її в подальшому реалізувати для своїх потреб. Багато сервісів можна забезпечити, не виходячи із дому.

Якщо питання консультативне, то для цього працює телефон “гарячої” лінії: 2-55-47 або з мобільного 0501631208.

Тому, переконливо просимо пенсіонерів у період карантину не відвідувати органи Пенсійного фонду.  Усі виплати будуть доставлені вчасно у звичний для пенсіонерів спосіб – поштою або через банківську установу.