Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

З 1 ЛИПНЯ ПІДВИЩЕНО ПЕНСІЇ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

На цей раз переважно зросли мінімальні пенсійні виплати. Адже підвищення пенсій відбулося у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Для непрацездатних осіб він зріс з 1638 до 1712 грн або 4,5%.

Це планове підвищення мінімальних стандартів. Якщо підвищення пенсій, більших за мінімальні розміри, проведено у травні, для працюючих пенсіонерів — у квітні, то зараз підвищенню підлягали мінімальні пенсії і мінімальні гарантії.

З 1 липня зросли мінімальні пенсійні виплати для трудових пенсій, пенсій по інвалідності та пільгових категорій, інвалідів війни, учасників бойових дій, ліквідаторів і учасників ліквідації на ЧАЕС, шахтарів, пенсії за особливі заслуги перед державою.

Цього разу підвищено і надбавки, доплати, які обраховуються у відсотках від прожиткового мінімуму. Це такі доплати, як за понаднормовий стаж, догляд за непрацездатним членом сім’ї та інші. Мінімальні пенсії по втраті годувальника також підвищено. Зросли і максимальні пенсії.

Найбільше підвищення отримали особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій. Якщо говорити про осіб з інвалідністю внаслідок війни, то розміри їхніх пенсій розподілені по групах. По I групі найбільше щомісячне зростання додасть до пенсії 481 грн, мінімальна пенсія становить 11128 грн. Якщо говорити про II групу осіб з інвалідністю внаслідок війни, то для них щомісяця додаватиметься 388,5 грн, і мінімальна пенсійна виплата становить 8988 грн. Для III групи додалося 266,4 грн, і мінімальна пенсійна виплата склала 6163,2 грн.

Для учасників бойових дій у період Другої світової війни, які досягли 85 років, щомісячний додаток до пенсії становить 481 грн, мінімальна пенсійна виплата — 11128 грн.

Якщо говорити про пенсії непрацюючих шахтарів, то їм додалося 222 грн щомісяця, і мінімальна пенсія вже становить з липня 5136 грн.

Для членів сімей військовослужбовців (пенсії по втраті годувальника зазвичай) додалося 148 грн, і мінімальна пенсійна виплата складає 3424 грн. У зв’язку із втратою годувальника на цивільних пенсіях мінімальна виплата складає  також 1712 грн, як і прожитковий мінімум, додалося 74 грн, на двох утриманців і більше 88,8 грн, і мінімальна виплата — 2054,4 грн, і на трьох і  більше утриманців додалося 111 грн, мінімальна виплата — 2568 грн.

Щодо пенсій за віком, які обраховуються у мінімальних розмірах, за мінімальними показниками стажу і заробітку. Часто стаж є не показовим, тому що в радянські часи, наприклад у галузях сільського господарства, медицини, освіти, на жаль, заробітки були невеликими. Тому при великому стажі і малих заробітках часто люди отримують мінімальні пенсійні виплати. Тепер такі виплати становлять не менше 1712 грн (+74 грн з липня щомісяця).

Також відбулося підвищення мінімальних пенсійних виплат, гарантованих державою, як стандарти для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Ліквідатори отримали ті підвищення, які зазначено для інвалідів війни, а учасники ліквідації аварії на ЧАЕС підвищення матимуть 210,9 грн — для I групи, мінімальна виплата — 4879,2 грн, для II групи додалося 188,7 грн, мінімальна виплата — 4365,6 грн, і для III групи — плюс 166,5 грн, мінімальна виплата — 3852 грн.

Підвищення пенсій Пенсійний фонд провів без потреби звернення громадян до сервісного центру. Воно вже виконано та профінансовано разом з липневими пенсіями.

Слід зазначити, що це вже восьме підвищення пенсій з початку року. В січні підвищувались пенсії особам, які досягли 65 років, а також військові пенсіонери отримали підвищення. У квітні — працюючі пенсіонери, та новопризначені пенсії у цьому році. У квітні додали 500 грн особам, які досягли 85-річного віку, а також “карантинну” тисячу. І в травні провели індексацію, тобто осучаснили показники заробітку за рівнем інфляції та середньої заробітної плати, з якої сплачуються податки в Україні. Тепер проведено підвищення у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму в Україні, і підвищені найменші пенсії, гарантії держави, що обраховуються з прожиткового мінімуму.

Зросла і максимальна пенсія. Вона складає 17120 грн відповідно до прожиткового мінімуму та його десятикратного розміру.

Нагадуємо, що на виконання рішення Уряду, щоб не наражались люди на небезпеку COVID-19 в години пік, режим роботи установ Пенсійного фонду змінений, як по всій території України, так і на Охтирщині.

Пенсійний фонд працює у понеділок-четвер — з 10.00 до 18.45, у п’ятницю завершення робочого дня о 17.30.

Для людей, які хочуть одержати консультації, працюють телефони “гарячих” ліній: 099 755 39 66 з мобільного та 2-55-47 зі стаціонарного телефонів.

    Переконливо просимо пенсіонерів у період карантину не відвідувати органи Пенсійного фонду без нагальної потреби.  Усі виплати будуть доставлені вчасно у звичний для пенсіонерів спосіб – поштою або через банківську установу.