Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО ОТРИМАННЯ ПІЛЬГ НА ПРИДБАННЯ ТВЕРДОГО ПАЛИВА ТА СКРАПЛЕНОГО БАЛОННОГО ГАЗУ ГОТІВКОЮ

У  разі смерті особи,  включеної до затвердженого списку, члени сім'ї померлого,  визначені  Бюджетним кодексом України на  відповідний  рік,  які проживали разом із ним,  можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого  палива  або  тверде паливо у натуральному вигляді на підставі:

- заяви одного з членів сім'ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду;

-  копії свідоцтва про смерть особи;

- довідки,  про факт проживання членів сім'ї разом з особою, виданої в установленому порядку.

ЧОЛОВІКИ В УКРАЇНІ ЗАРОБЛЯЮТЬ НА ЧВЕРТЬ БІЛЬШЕ, НІЖ ЖІНКИ

Середня заробітна плата чоловіків в Україні є на 26,6% вищою, ніж середня зарплата жінок. Про це інформує Deutsche Welle з посиланням на дані Державної служби статистики України, які були опубліковані у понеділок, 4 вересня.

Як повідомляється, у першому півріччі 2017 року середньомісячна зарплата штатного працівника-чоловіка в Україні склала 7779 грн, тоді як середньомісячна зарплата штатної працівниці-жінки склала 6243 грн. Найвищі зарплати в Україні зафіксовані в сфері фінансової і страхової діяльності, проте у цій сфері різниця у зарплатах між чоловіками та жінками є ще більшою - чоловіки у середньому заробляють 16 469 грн, тоді як жінки - 10 846 грн, що приблизно на 50% менше.

ДО ПРОБЛЕМИ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ АБО ІНШУ НЕЗАКОННУ УГОДУ ЩОДО ЛЮДИНИ

 

Торгівля людьми є жорстоким порушенням закріплених та гарантованих Конституцією України прав людини на свободу, честь і гідність. Кожного року у світі близько 4 мільйонів людей, особливо жінок і дітей, опиняються жертвами цього злочинного бізнесу, який за прибутковістю поступається лише торгівлі зброєю та наркобізнесу. 

Сьогодні згідно з неофіційними даними у світовій секс-індустрії експлуатується від 100 до 600 тисяч українок. Викликає занепокоєння той факт, що Україна поступово стає не тільки місцем походження та перевезення, а й державою призначення для майбутніх жертв примусової праці та проституції. 

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У РОДИНІ: ВІДПУСТКА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Згідно з чинним українським законодавством, трирічну відпустку по догляду за дитиною може отримати не лише жінка, але й чоловік. При цьому на чоловіка поширюються ті ж самі права та пільги, що їх отримує в цьому випадку жінка, включно з безперервністю стажу і збереженням за ним робочого місця. Проте в Україні практика перебування чоловіків у декретній відпустці не набула поширення.

За статистикою, 20% чоловіків у Західній Європі знаходяться в декретній відпустці. У Євросоюзі навіть існують наміри щодо запровадження обов’язкової декретної відпустки для чоловіків, щоб уникнути жіночої дискримінації. Офіційна статистика щодо числа чоловіків у декретній відпустці не оприлюднюється. 

БУКОВИНСЬКИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ

    

Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів надає можливість для дітей-інвалідів віком від 16 років та інвалідів І-ІІІ груп,  що не потребують стороннього догляду, безкоштовно набути професії:

Прийом  документів вступників в Центрі проводиться протягом календарного року, зарахування на навчання відбувається по мірі надходження справ